„Arktikos trisdešimtuko“ kapitonas, pabuvojęs Rusijos kalėjime, kitaip vertina protesto metodus


Kai Rusijos ginkluota pakrantės apsauga nusileido iš sraigtasparnių į Arctic Sunrise ir liepė visiems gultis, kapitonas Piteris Vilkoksas tai sutiko kaip įprastinę darbo dieną, rašo The Guardian.

60-metis amerikietis yra pabuvojęs daugelyje grumtynių su teisėsaugos organais visame pasaulyje: buvo suimtas Turkijoje, Filipinuose, Peru ir Danijoje. Jis taip pat buvo Greenpeace laivo Rainbow Warrior, kurį Prancūzijos specialiosios tarnybos susprogdino 1985 metais, kapitonas, pažymi straipsnio autorius Šonas Volkeris.

„Tai nebuvo neįprasta, – sakė P.Vilkoksas interviu Sankt Peterburgo viešbutyje, kur gyvena „Arktikos trisdešimtuko“ dalyviai, išlaisvinti pastarosiomis dienomis iš areštinės už užstatą. – Šokas buvo, kai mus nugabeno į Murmanską ir ištarė žodį „piratavimas“, – sakė jis.

Nors jis buvo suimtas daug kartų visame pasaulyje, iki to nelemto protesto prieš naftos gręžinį Arktikoje P.Vilkoksas niekada nėra praleidęs kalėjimo kameroje daugiau nei vieną naktį.

„Pirmąsias penkias savaites, kai mums buvo iškelti kaltinimai piratavimu, aš negalėjau užmigti, – prisimena jis. – Aš nervinausi, buvau išsigandęs. Tiesiog negalėjau patikėti, kad mus pasodins į kalėjimą daugeliui metų. Tu sau tvirtini, kad jie to nepadarys, bet praeina mėnuo, o tu vis dar čia. Jeigu aš praleisiu kalėjime penkerius metus, aš niekada nebepamatysiu savo tėvo, o gal ir motinos. Tai visai kitas dalykas“. 

P.Vilkoksas pripažino, kad gauta patirtis pakeitė kai kurias jo pažiūras. „Ateityje būsiu konservatyvesnis savo veiksmuose, – sakė jis. – Tokie išbandymai nepraeina be pėdsakų“.

Nuotraukoje: laivo "Arctic Sunrise" kapitonas Piteris Vilkoksas.

Šaltinis: The Guardian

2013.11.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *