Kanclerės Angel Merkel klausėsi net penkios žvalgybos


Vokietijos federacinės kanclerės Angelos Merkel telefono klausėsi ne tik Amerikos, bet ir Rusijos, Kinijos, Šiaurės Korėjos ir Britanijos žvalgai, – prie tokios išvados, Vokietijos žurnalo Focus duomenimis, priėjo Vokietijos specialiosios tarnybos.

Straipsnyje taip pat sakoma, kad „Vokietijoje šnipinėjimo veiklą vykdo 120 Rusijos agentų, dėl užmaskavimo oficialiai priskirtų Maskvos ambasadai ir diplomatinėms atstovybėms“, o iš tikrųjų jie pavaldūs Užsienio žvalgybos valdybai, Vyriausiajai žvalgybos valdybai ir RF Federacinei saugumo tarnybai. 

Vien tik pagal oficialią informaciją užsienio žvalgybų bendradarbiai pernai bandė užverbuoti daugiau kaip šimtą Vokietijos politikų, valdininkų, kariškių, verslininkų ir mokslininkų.

Aukštas valstybės saugumo institucijos bendradarbis kalbėdamas su Focus pažymėjo, kad aukštų Vokietijos valdininkų šnipinėjimui palanki yra vyriausybinių pastatų išdėstymo specifika. Pasak jo, norint pasiklausyti telefono, pakanka „80 cm skersmens parabolinės antenos ir techninių įrenginių, kurių galima nusipirkti internete“.

Nuotraukoje: Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Šaltinis: Focus

2013.11.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *