Armėnijoje – pirmalaikiai parlamento rinkimai


Armėnijoje vyksta pirmalaikiai parlamento rinkimai. EPA-ELTA nuotr.

Armėnijoje sekmadienį vyksta pirmalaikiai parlamento rinkimai, sušaukti siekiant įveikti pasidalijimą šalyje po nesėkmingo karo su Azerbaidžanu.
 
Reformistinių pažiūrų premjeras Nikolas Pašinianas, kuris prarado didžiąją dalį visuomenės pasitikėjimo po karinio pralaimėjimo Azerbaidžanui, viliasi iškovoti dar vieną kadenciją, tačiau jam rimtą iššūkį meta buvęs prezidentas Robertas Kočarianas.
 
Per agresyvią rinkimų kampaniją, kurioje buvo gausu poliarizuojančios retorikos, N. Pašinianas teigė besitikįs, kad jo partija „Pilietinis susitarimas“ užsitikrins 60 proc. rinkėjų balsų, nors kai kurie apklausų tyrėjai mano, kad toks vertinimas yra gerokai perdėtas.
 
Rinkimus šioje maždaug 3 mln. gyventojų turinčioje Pietų Kaukazo šalyje stebės ne vien Armėnijos sąjungininkė Rusija, tačiau ir Turkija, kuri palaikė Azerbaidžaną pernai vykusiame šešių savaičių trukmės kariniame konflikte dėl Kalnų Karabacho regiono.
 
Politikos stebėtojai teigia, kad šių rinkimų rezultatus sunku nuspėti, kadangi daugelis rinkėjų nėra galutinai apsisprendę, o N. Pašinianas ir R. Kočarianas sutraukė didžiules minias į pastarosiomis dienomis vykusius rinkimų kampanijos renginius.
 
Per savo rinkimų kampanijas kandidatai apsikeitė įžeidimais ir grasinimais ir manoma, kad abu jie po rinkimų surengs demonstracijas.
 
46-erių N. Pašinianas per savo rinkimų kampanijos renginius mosavo plaktuku, o 66-erių R. Kočarianas teigė esąs pasirengęs susikauti su premjeru dvikovoje ir nurodė planuojąs neva suklastoti balsavimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.06.20; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *