V. Putinas pasveikino N. Pašinianą


Maskvoje ketvirtadienį įvyko Armėnijos ministro pirmininko pareigas einančio Nikolo Pašiniano ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikimas.

Nikola Pašinianas ir Vladimiras Putinas. EPA – ELTA nuotr.

Susitikimo metu Rusijos vadovas pasveikino N. Pašinianą su jo aljanso pergale anksčiau gruodį vykusiuose pirmalaikiuose Armėnijos parlamento rinkimuose. 

V. Putinas, pažymėdamas, kad tai pirmasis N. Pašiniano vizitas Rusijoje po N. Pašiniano aljanso pergalės parlamento rinkimuose, sakė norįs palinkėti jam sėkmės įgyvendinant savo planus.

Savo ruožtu. N. Pašinianas patvirtino savo pasiruošimą plėtoti santykius su Rusija visomis kryptimis. Be to, Armėnijos vyriausybės vadovas pakvietė Rusijos prezidentą 2019 metais surengti oficialų vizitą į Jerevaną. 

Pirmalaikiai Armėnijos parlamento rinkimai vyko gruodžio 9 d. N. Pašiniano vadovaujamas aljansas laimėjo 70,43 proc. balsų. 

N. Pašinianas premjeru tapo gegužę, kai po kelias savaites trukusių jo inicijuotų taikių antivyriausybinių demonstracijų buvo nuverstas tuometis vyriausybės vadovas Seržas Sargsianas.

Tačiau naujojo premjero bandymai įgyvendinti reformas sulaukė pasipriešinimo šalies Nacionalinėje Asamblėjoje, kur daugumą turėjo S. Sargsiano „Respublikonų partija“. Tai paskatino N. Pašinianą atsistatydinti ir surengti pirmalaikius parlamento rinkimus.

Neringa Šarmavičiūtė (ELTA)

2018.12.28; 05:45

print