Artėja į pabaigą 22-ojo moksleivių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ dalyvių registracija


Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos jau 22-ąjį kartą paskelbė konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“.

Jame dalyvauti kviečiami 9-12 klasių moksleiviai, kurie domisi Lietuvos gynybos ir saugumo politika, Lietuvos kariuomene, jos istorija, svarbiausiais įvykiais, įtakingiausiomis asmenybėmis.

Konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ tradiciškai vyksta trimis etapais. Pirmąjį etapą organizuoja mokytojai mokyklose ir gimnazijose, antrasis vyksta internetu, o trečiasis, finalinis, organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių. Šiemet finalinis konkurso etapas vyks Vilniuje. 

Konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę” emblema

Moksleiviai dalyvauja pirmajame atrankiniame ture savo mokykloje ar gimnazijoje. Geriausius mokinius mokytojai užregistruoja antrajam konkurso etapui (visa informacija apie registraciją skelbiama KAM tinklalapyje: http://bit.ly/2kR4nAr). Iš vienos mokymo įstaigos į antrąjį etapą galima užregistruoti iki trijų dalyvių.

Registruotis į konkursą galima nuo 2017 m. vasario 1 d. iki vasario 26 d. Antrasis konkurso etapas paprastai vyksta organizatorių parinktuose miestų, rajonų centruose, kur dalyviai sprendžia testą internetu. Į trečiąjį – finalinį etapą patenka ir dėl prizinių vietų varžosi 30 geriausiai testą išsprendusių mokinių.

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti pilietišką jaunimą, besididžiuojantį savo valstybe ir kariuomene.

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė paskatinti moksleivius domėtis savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu ir dabarties gynybos politikos aktualijomis.

Daugiau informacijos apie konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ rasite interneto svetainėje www.kam.lt, arba pasiteiravę telefonu (8 5) 278 5216, informacija apie registraciją http://bit.ly/2kR4nAr.

Nuotraukose: 2016 m. vykusio konkurso akimirkos. Nuotraukų autorė vrš. Lina Ambroževičiūtė.

2017.02.25; 05:43

print