Artėjant NATO viršūnių susitikimui, fiksuojamas dezinformacijos augimas


Dezinformacija ar šventa tiesa? Slaptai.lt nuotr.

Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, priešiškoje informacinėje aplinkoje fiksuojamas dezinformacijos augimas, informuoja Lietuvos kariuomenė.
 
Per praėjusį mėnesį identifikuota 190 unikalių dezinformacijos atvejų gynybos tema. Anot Lietuvos kariuomenės, birželį didžiausio dezinformacijos srauto sulaukė karas Ukrainoje, NATO viršūnių susitikimas bei Rusijos ir NATO santykiai.
 
Skelbiama, kad auju dezinformacijos taikiniu tapo trišalė Didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio brigada – LITPOLUKRBRIG. Jos diskreditavimas, prasidėjęs dar pavasarį, tęsiamas iki šiol. Pavyzdžiui, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados vadovybei atvykus vizito į Lietuvą melagingai teigta, kad planuojama šį padalinį įtraukti į karo veiksmus Ukrainoje, provokacijas Baltarusijoje. Taip pat ši tema siejosi ir su artėjančiu NATO viršūnių susitikimu Vilniuje – manipuliuota, kad jame ruošiami sprendimai dėl Lietuvos ir Lenkijos karinių pajėgumų įvedimo į Ukrainą ir potencialų šios brigados įsitraukimą į karą Ukrainoje oficialiai neįsitraukiant NATO.
 
Iš tikrųjų, derybos dėl bendros trišalės brigados kūrimo vyko nuo 2007 metų, o 2014 metais, pasirašius steigimo dokumentus Varšuvoje, vienetas pradėjo egzistuoti. Vienas iš prioritetinių brigados uždavinių – Ukrainos karių gebėjimų stiprinimas, NATO procedūrų įsisavinimas.
 
Pranešime pažymima, kad priešiški ir tiesos neatitinkantys naratyvai taip pat buvo platinami ir apie NATO pratybas „Air Defender 2023“, neva, jos yra skirtos pasiruošimui pulti Rusiją. Didžiausią aktyvumą dezinformaciją skleidžiantys priešiški kanalai buvo pasiekę po Ukrainoje esančios Kachovkos užtvankos susprogdinimo. NATO buvo kaltinama prisidėjusi prie teroristinio akto.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.07.09; 00:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *