Artilerijos bataliono kariai dalyvauja tarptautinėse pratybose Latvijoje


Latvijos kariuomenės poligone Adažiuose vykstančiose tarptautinėse pratybos „Summer Shield XIV” („Vasaros skydas XIV „) dalyvauja apie 130 karių iš Generolo R. Giedraičio artilerijos bataliono ir būrys karo inžinierių iš Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinio pajėgų bataliono kovinės grupės. 

Kartu su kitais apie 1,2 tūkst. karių iš 11 NATO šalių Lietuvos kariai tobulina kovinės paramos ir integravimo veiksmus brigados ir bataliono lygmenyse.

Iki balandžio 30 d. pratybose kariai vykdo plataus spektro karines operacijas, naudos artilerijos ir netiesioginės ugnies paramą, oro gynybą, apsaugos nuo masinio naikinimo ginklų priemones. Mokymuose taip pat naudojamos ir prieštankinės bei kitos inžinierinės priemonės.

Pratybose siekiama gerinti dalyvaujančių šalių veiksmus, treniruotis sklandžiai ir efektyviai vykdyti gynybines ir puolamąsias operacijas, dalytis patirtimi ir įgūdžiais.

Lietuvos kariai iš Artilerijos bataliono pratybose „Summer Shield XIV” organizuos ugnies skyrių pratybas, taip pat bus vertinamas jų pasirengimas vykdyti kolektyvines užduotis. Pratybose „Summer Shield” vyks ir III laikinosios mokomosios ugnies baterijos ugnies skyrių pratybos, kuriose suformuoti ugnies skyriai baigs kovinio rengimo ciklą. Šioms kovinio šaudymo pratyboms vadovaus kapitonė Juliana Romoslavskaja.

Kasmetinėse Latvijoje vykstančiose pratybose dalyvaujas Bulgarijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Rumunijos, Slovakijos ir Vokietijos. Šios pratybos – tai ir puiki galimybė kariams dalyvauti bendrose pratybose tarptautinėje aplinkoje.

Nuotraukos autorė Vaiga Zalatoriūtė.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2017.04.23; 05:45

print