Ateinančią savaitę apkaltos komisija spręs dėl M. Basčio


Ateinančią savaitę, greičiausiai trečiadienį, Seimo apkaltos komisija ketina apsispręsti, ar yra pagrindo pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Mindaugui Basčiui. 

Kairėje – 3-ieji Seimo rūmai. Slaptai.lt nuotr.

Tai po trečiadienį vykusio komisijos posėdžio, kuriame buvo svarstomas išvadų projektas, sakė komisijos pirmininkė Agnė Širinskienė.

„Pasikeitėme nuomonėmis, gavome šiek tiek pastabų. Sutarėme, kad dar pastabas Seimo nariai atsiųs iki pirmadienio ryto, tada padarysime suvestinį variantą. Antradienį dar kartą susitinkame po plenarinio posėdžio vakare ir matysime, ar antradienį spėjame priimti sprendimą. Greičiausia trečiadienį turėsime paskutinę dieną – balsavimą“, – trečiadienį žurnalistams sakė A. Širinskienė.

Ji nebuvo linkusi komentuoti, kokia nuomonė vyrauja tarp komisijos narių. „Kai balsuosime – matysime“, – sakė A. Širinskienė.

Trečiadienį į komisijos posėdį buvo atvykęs ir M. Bastys, tačiau dalyvauti jam nebuvo leista. „Mano giliu įsitikinimu, aš tikrai turėjau teisę dalyvauti“, – Eltai sakė parlamentaras.

Tuo tarpu komisijos pirmininkė A. Širinskienė teigė, kad tai buvo darbinis posėdis.

„Tai buvo grynai darbinis dalykas, kur darbo grupė tarėsi, kaip ji toliau bendraus, kokios yra korektūros. (…) Mes turime teisę tokius darbinius susitikimus daryti be Seimo nario M. Basčio“, – teigė A. Širinskienė.

Seimo narys Mindaugas Bastys

Ji taip pat užtikrino, kad M. Bastys turės teisę susipažinti su dokumento projektu. „Kadangi tai yra dar juodraštis, ponas M. Bastys to juodraščio dar nematė. Kada turėsime švaraštį, dėl kurio balsuosime, tai, be abejo, jis jį matys“, – sakė apkaltos komisijos pirmininkė.

Seimas savo nutarimu yra įpareigojęs apkaltos komisiją iki birželio 1 d. pateikti Seimui išvadą, ar yra pagrindo pradėti apkaltos procesą parlamentarui M. Basčiui.

Parlamentinį tyrimą atlikęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas nustatė, kad Seimo narys M. Bastys, palaikydamas nuolatinius ryšius su „Rosatom“ ir kitais Rusijos atstovais, veikė prieš Lietuvos valstybės interesus, jo ryšiai kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Informacijos šaltinis –  ELTA

2017.07.47; 01:30

print