Donaldas Trampas išplepėjo, kur dislokuoti JAV branduoliniai povandeniniai laivai


Print

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) per pokalbį telefonu su Filipinų prezidentu Rodrigu Duterte (Rodrigo Duterte) ne tik gyrė jo kruviną karą su narkotikais – bet ir išplepėjo, kad Vašingtonas tuo metu prie Šiaurės Korėjos krantų buvo dislokavęs du branduolinius povandeninius laivus, praneša agentūra „Reuters“.

Tai esą teigiama prezidentų telefoninio pokalbio, vykusio balandžio pabaigoje, protokole. Remiantis protokolu, D. Trampas R. Dutertei sakė, kad dėl Šiaurės Korėjos branduolinės programos su šia šalimi tikėtinas „didelis, didelis konfliktas“. Esą neatmetama jokia galimybė. JAV turi „daug ginkluotės“ regione. „Mes turime du povandeninius laivus – geriausius pasaulyje, – teigė D. Trampas. – Tačiau nėra taip, kad mes juos iš tikrųjų norėtume panaudoti“. Prezidentas pabrėžė norįs krizę išspręsti diplomatiniu keliu.

Paskelbtas telefoninio pokalbio tarp D. Trampo ir R. Dutertės turinys gali būti šokas Pentagonui. JAV gynybos departamentas dėl strateginių priežasčių niekuomet neatskleidžia, kur yra jo povandeniniai laivai.

Neseniai D. Trampas jau buvo sulaukęs kritikos, kai susitikime su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu perdavė slaptą informaciją apie „Islamo valstybę“ (IS) ir kaip šaltinį įvardijo Izraelio žvalgybą.

Informacijos šaltinis – ELTA

EPA – ELTA nuotraukoje: Donaldą Trampą pašiepianti karikatūra.

2017.05.25; 09:28