Atsistatydino Lenkijos premjerė Beata Šydlo


Atsistatydino Lenkijos ministrė pirmininkė Beata Šydlo (Beata Szydlo), vyriausybės vadovo postą užleisdama finansų ekspertui Mateušui Moraveckiui (Mateusz Morawiecki).

Prieš tai populiari politikė dar laimėjo opozicijos parlamente inicijuotą balsavimą dėl nepasitikėjimo. Prieš nepasitikėjimą vyriausybe balsavo 239 deputatai, už – 168, 17 parlamentarų susilaikė.

B. Šydlo apie savo atsistatydinimą pareiškė valdančiosios partijos Teisė ir teisingumas (PiS) vadovybei, ketvirtadienio vakarą Varšuvoje sakė PiS atstovė Beata Mazurek (Beata Mazurek). Jos įpėdiniu taps ligšiolinis finansų ir ūkio ministras M. Moraveckis. 49 metų politikas laikomas PiS pirmininko Jaroslavo Kačynskio (Jaroslaw Kaczynski) patikėtiniu.

Partija nori, kad B. Šydlo M. Moraveckio vyriausybėje vaidintų svarbų vaidmenį, sakė B. Mazurek. „Žmonės keičiasi, bet mūsų programa – ne“, – pridūrė ji. Neoficialiais duomenimis, B. Šydlo turėtų tapti vicepremjere ir vadovauti kažkuriai ministerijai. Tai gali įvykti sausį pertvarkant kabinetą.

Pasak Lenkijos naujienų agentūros PAP, parlamentas greičiausiai jau antradienį pareikš pasitikėjimą M. Moraveckiu. Tačiau kol kas kabineto nariai nesikeis.

M. Moraveckis anksčiau vadovavo BZWBK bankui, kuris priklauso Ispanijos finansų koncernui „Santander“. Jis yra už stipresnį valstybės kišimąsi į ekonomiką bei investicijų skatinimą.

Pasak liberalios opozicinės partijos „Nowoczesna“ pirmininkės Katažynos Lubnauer (Katarzyna Lubnauer), nesvarbu, ar vyriausybei vadovaus M. Moraveckis, ar B. Šydlo. Visus sprendimus esą ir toliau priiminės PiS lyderis J. Kačynskis.

PiS atstovė B. Mazurek sakė, jog pokyčiai susiję su tuo, kad šalies laukia „nauji uždaviniai“. Stebėtojai dabar tikisi stipresnio ūkio politikos akcentavimo.

B. Šydlo vadovavo vyriausybei nuo 2015 metų. Populiari 54 metų politikė liko politiškai ištikima J. Kačynskiui, tačiau pastaruoju metu daugėjo požymių, kad jis ja ne iki galo pasitiki.

B. Šydlo tviteryje atsisveikino žinute: „Šie dveji metai man buvo ypatingas laikas, o tarnavimas lenkams ir Lenkijai – garbė“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.10; 00:35

print