Atvyko  Italijos kariuomenės vadas generolas Klaudijus Gracianas


Antradienį ir trečiadienį Vilniuje lankosi Italijos generalinio gynybos štabo viršininkas (kariuomenės vadas) generolas Klaudijus Gracianas (Claudio Graziano) su delegacija.

Trečiadienį generolas K. Gracianas susitiks su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku. Vėliau Italijos kariuomenės vadas lankysis Užsienio reikalų ministerijoje, kur susitiks su viceministru Dariumi Skusevičiumi.

Susitikimų metu planuojama aptarti saugumo situaciją mūsų ir Viduržemio regionuose, priešakinių NATO pajėgų buvimą Baltijos šalyse, NATO ir ES bendradarbiavimą, šalių indėlį į kolektyvinę gynybą bei kovą su terorizmu.

Dėmesio bus skirta ir tarptautinėms operacijoms, kuriose šiuo metu drauge dalyvauja Lietuvos ir Italijos kariai – NATO operacijai „Tvirta parama“ (angl. „Resolute Support“) Afganistane ir ES jūrų pajėgų komponento Viduržemio jūroje (EUNAVFOR MED) operacijai „Sophia“.

Lietuvos ir Italijos kariuomenių bendradarbiavimas vyksta įvairiomis formomis ir tęsiasi jau daugiau nei 17 metų, o šis Italijos kariuomenės vado vizitas Lietuvoje yra antrasis. Pirmą kartą K. Gracianas čia lankėsi 2015 m. rugsėjį.

Didžiausias Lietuvos ir Italijos bendradarbiavimo gynybos srityje pasiekimas yra 2006-2009 m. vykęs trijų taktinių transporto lėktuvų „C-27J Spartan“ įsigijimas iš Italijos įmonės „Alenia Aeronautica S.p.A“.

NATO operacijoje „Tvirta parama“ Afganistane 5 Lietuvos kariai kartu su Italijos kariais tarnauja Vakarų vadavietėje Herate. Iš viso tarptautinėje operacijoje Afganistane tarnauja apie 20 Lietuvos karių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.09; 02:30

print