Audronius Ažubalis: ES ambasadorius Rusijoje ponas Vygaudas Ušackas peržengia ribą


Šešėlinis užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis apgailestauja, jog balandžio 6 d. spaudoje pasirodė dar vienas politinis Vygaudo Ušacko komentaras, kuriuo Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje perša Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms nuomonę dėl ginklų tiekimo Ukrainai.

„Noriu tikėti, jog įspėdamas ES šalis susilaikyti nuo ginklų tiekimo besiginančiai Ukrainai, V. Ušackas išsako savo, o ne valstybės, kurioje jis reziduoja, požiūrį. Bet kuriuo atveju, ambasadorius Ušackas jau ne pirmą kartą peržengia ambasadoriaus įgaliojimus, prisidėdamas prie agresoriaus pozicijai giminingų teiginių populiarinimo Europoje“, – teigia A. Ažubalis.

A.Ažubalis pabrėžia, jog modernių ginklų tiekimo galimybė nuo agresoriaus besiginančiai Ukrainai šiandien yra bene vienintelė veiksminga priemonė atgrasinti Kremlių nuo tolesnio karo eskalavimo, kurio bus išvengta tik tuo atveju, jei agresijos kaštai Rusijai pasirodys per dideli.

„Žinoma, galima turėti ir kitokią nuomonę. Ne veltui ES valstybėms narėms tiekti ar netiekti ginklus Ukrainai palikta apsispręsti savarankiškai. Tačiau Europos Sąjungos ambasadoriaus Rusijoje niekas neįgaliojo įsitraukti į viešą diskusiją ir mėginti ją paveikti“, – sakė A. Ažubalis.

Nuotraukoje: parlamentaras Audronius Ažubalis.

2015.04.08; 16:13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.