Neaiškiomis aplinkybėmis mirė Aleksas Oronovas


Mirė ukrainiečių verslininkas – milijonierius, turėjęs ryšių su Donaldu Trampu (Donald Trump) ir Rusija. Mirė įtartinomis aplinkybėmis. Omenyje turimas 69-erių metų Aleksas Oronovas, Amerikos pilietis. Pastkutiniuoju metu jis vertėsi žemės ūkio verslu savo gimtojoje Ukrainoje. Mirė kovo 2 dieną. 

Verslininkas Aleksas Oronovas.

Šią žinią praneša Rečelas Robertsas leidinyje „The Independent“.

Manoma, kad būtent Aleksas Oronovas organizavo slaptą Donaldo Trampo asmeninio advokato Maiklo Koeno (jo brolis Brajanas – A.Oronovo verslo partneris, Ukrainoje besiverčiantis alkoholio prekyba) ir rusų valdininkais dėl vadinamojo „taikos plano“, kurį priėmus Amerika turėtų pripažinti Krymo prijungimą prie Rusijos teisėtu veiksmu, o ne karine agresija.

Susitikime dėl vadinamojo „taikos plano“ (kuris dabar traktuojamas kaip Ukrainos interesų išdavystė) dalyvavo ukrainiečių politikas Andrėjus Artiomenko, Maiklas Koenas ir Feliksas Sleiteris.

F.Sleiteris – rusų kilmės amerikietis, senas D.Trampo verslo partneris ir, remiantis kai kuriomis žiniomis, susijęs su rusų mafija. Manoma, kad šio susitikimo smulkmenos tapo žinomos Maiklui Flinui, buvusiam D.Trampo patarėjui saugumo reikalais (turėjo atsistatydinti, kai paaiškėjo slapti ryšiai su rusų tarnautojais). Ši informacija publikuojama laikraštyje „The Independent“.

Apie įtakingos trijulės – Andrėjus Artiomenko, Maiklas Koenas ir Feliksas Sleiteris – susitikimą buvo rašoma leidinyje „The New York Times“, kurį D.Trampas kaltina skelbiant išgalvotas žinias. D.Trampo administracija neigia, kad jo aplinkos žmonės aptarė Rusijos inspiruotą planą: „JAV pripažįsta Krymo okupaciją teisėtu pusiasalio prijungimu prie Rusijos Federacijos mainais į gerus santykius su Kremliumi, kovą su terorizmu ar dar kažką panašaus“.

Beje, ukrainiečių politikas A.Artiomenko, vadinantis save „šachmatų pėstininku“, pabrėžia (savo paskyroje Facebook), kad A.Oronovas tiesiog nepakėlė įtampos, susidariusios po kritiškų straipsnių spaudoje ir kilusio neigiamo visuomenės požiūrio.

2017.03.08; 05:24

print