Nerimą keliančios tendencijos Ukrainoje


Praėjo 21-eri metai nuo to laiko, kai Ukraina tapo nepriklausoma nuo SSSR. Per tą laiką ukrainiečiai padarė didelę pažangą, reformuodami ir modernindami savo šalį, rašo JAV valstybės sekretorė Hilari Rodem Klinton ir ES užsienio reikalų ir saugumo politikos aukščiausioji atstovė Ketrin Ešton straipsnyje “The New York Times”.

Šiuo metu šalyje pastebimos kai kurios nerimą keliančios tendencijos, ir tai patvirtina paskutinė ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro stebėtojų tarpinė ataskaita, pažymi autorės parlamento rinkimų Ukrainoje išvakarėse.

„Mums kelia nerimą administracinio resurso panaudojimas valdančiosios partijos kandidatams paremti ir komplikacijos, su kuriomis susiduria kai kurios žiniasklaidos priemonės, tai, kad nėra kai kurių partijų vietiniuose rinkimuose, materialinio ir finansinio atpildo paskirstymas rinkėjams“, – vardija H.Klinton ir K.Ešton minėtąsias tendencijas.

Ukrainos vyriausybė turi atkreipti dėmesį į opozicijos lyderių persekiojimą, įskaitant ir buvusią ministrę pirmininką Juliją Timošenko, nurodo H.Klinton ir K.Ešton.

Vos prieš dvejus metus ukrainiečiai išsirinko naują prezidentą, daugelio ekspertų nuomone, laisviausiuose ir sąžiningiausiuose rinkimuose šalies istorijoje. Ukrainos piliečiai nustatė sau aukštą standartą, kurį reikia išlaikyti ir būsimuosiuose rinkimuose, sakoma straipsnyje.

Europos Sąjunga ir Ukraina baigė Susitarimo dėl asociacijos derybas, ir tai padės šalies politinei ir ekonominei integracijai į ES. Tai išplės Ukrainos verslui galimybes pasiekti 500 mln. vartotojų Europos Sąjungoje ir pastūmės šalį į šiuolaikišką europietišką demokratiją, įsitikinusios autorės.

Bet ES galės pasistūmėti toliau įgyvendinant šiuos drąsius planus tik tada, jeigu bus gerbiamos Ukrainos piliečių demokratinės teisės. „Mes ir toliau darbuojamės, kad Ukraina galėtų nuodugniai realizuoti savo potencialą ir užimti savo vietą tarp šių laikų Europos demokratijų“, – baigia straipsnį H.Klinton ir K.Ešton.

Nuotraukoje: buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko iki šiol – įkalinta.

Šaltinis: The New York Times

2012.10.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *