Išteisinimas: už V. Tomkaus šmeižtą nuteisusios teisėjos nuosprendis – neteisėtas ir nepagrįstas


Vilniaus paygardos teismo teisėjų kolegija paskelbė mane visiškai išteisinantį sprendimą baudžiamojoje byloje dėl leidėjo V. Tomkaus šmeižto.

Pirmosios instancijos teismo teisėja A. K. Macevičienė mane nuteisė kaip nusikaltėlį, o apeliacinis teismas labai aiškiai pasakė, kad buvau nuteistas, nors nepadariau jokio nusikaltimo skelbdamas savo nuomonę apie minėtą leidėją komentare “WikiLeaks: V. Tomkaus “Respublika” išdavė ir pardavė žurnalistiką”.

Kadangi teismas labai aiškiai argumentavo išteisinimo motyvus, juos pacitavęs noriu viešai užduoti vieną klausimą ponams Vitui Tomkui ir teisėjai Ainorai Kornelijai Macevičienei – ar Jums negėda? Viešo ar asmeninio atsiprašymo iš Jūsų neprašau ir nesitikiu.

O štai ir išteisinimo argumentai, kurie kelia labai rimtų klausimų dėl pirmos instancijos teisme žmones už nuomonės paskelbimą teisiančios teisėjos A. K. Macevičienės kvalifikacijos:

“Apeliacinės instancijos teismo kolegija taip pat atkreipia dėmesį į dar vieną pirmosios instancijos teismo nuoprendžio aprašomosios dalies trūkumą, nes aprašant įvykdytą nusikalstmą veiką, teismas išdėstė ne teismo nustatytas nusikalstamas veikos aplinkybes, kaip to reikalauja baudžiamojo proceso įstatymas, o pateikto kaltinimo Dainiui Radzevičiui esmę…

Tokia teismo nuosprendžio aprašomosios dalies, aprašant nusikalstamą veiką, konstrukcija neatitinka įstatymo reikalavimų kaip numato LR BPK 305 str. 1 d. 1 p., apkaltinamojo nuosprendžio aprašomojoje dalyje išdėstoma įrodyta pripažintos nusikalstamos veikos aplinkybės, t.y. nurodoma jos padarymo vieta, laikas, būdas, padariniai ir kitos svarbios aplinkybės. Tuo tarpu teismas tik perrašė kaltinimą.”

Štai ir vydomo teisingumo gražumas – teisėja gali nuteisti nekaltą žmogų rašydama nuosprendį pagal principą “copy-paste” kaltintojo išvadas, o ne realiai tirdama nusikaltimo aplinkybes. Todėl apeliacinės instancijos teismas štai kaip apibendrino visas pirmos instancijos darbo “klaidas”:

“Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo 2012 m. birželio 29 d. nuosprendis naikintinas kaip neteisėtas ir nepagrįstas.”

Na o norintys perskaityti visą sprendimą, galite jį rasti štai čia –
Dainiaus Radzevičiaus isteisinimas dėl Vito Tomkaus smeizto 2012

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Dainius Radzevičius, LŽS pirmininkas.

2012.10.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *