Aukcione bus parduotas gelbėjimo kateris „Žaibas“


Gelbėjimo kateris „Žaibas“. Uosto direkcijos nuotr.

Klaipėdoje nuspręsta parduoti trečią dešimtį skaičiuojantį gelbėjimo katerį „Žaibas“.
 
Iki 40 mazgų greitį galintis išvystyti gelbėjimo kateris „Žaibas“ tokiu vardu buvo pavadintas ne veltui, teigiama Uostos direkcijos pranešime. Nuolat pasirengęs bet kurią akimirką reaguoti į pranešimus, susijusius su paieškos ir gelbėjimo operacijomis bei uosto apžvalga, savo darbą Klaipėdos uoste jis vykdė nuo 2002-ųjų.
 
„Kateris „Žaibas“ jam paskirtos funkcijos – organizuoti uosto akvatorijoje laivų ir žmonių gelbėjimo darbus – nebevykdo, ji perduota locmaniniams kateriams. Kadangi kituose darbuose dėl jų specifikos šio katerio pasitelkti galimybės nėra, taip pat taupant įmonės resursus, buvo nuspręsta „Žaibą“ parduoti viešame aukcione“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
 
Greitaeigis gelbėjimo kateris „Žaibas“ pastatytas 1997 metais, Švedijoje, jo ilgis – 11,88 metro, plotis – 2,90 metro. Jis registruotas vidaus vandenų registre.
 
Registrų centro organizuojamas elektroninis aukcionas vyks balandžio 4 dieną, tačiau registracija vyks kovo 23–29 dienomis.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.02.03; 11:40
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *