Austrijos parlamentas panaikino buvusio kanclerio neliečiamybę


Sebastianas Kurzas. EPA – ELTA nuotr.

Viena, lapkričio 18 d. (AFP-ELTA). Austrijos parlamentas ketvirtadienį panaikino konservatoriaus Sebastiano Kurzo imunitetą, atverdamas kelią korupcijos tyrimui, anksčiau šiemet privertusiam kanclerį trauktis iš pareigų.
 
S. Kurzas, 2017 metais tapęs jauniausiu pasaulyje išrinktu lyderiu – jis patraukė rinkėjus savo antiimigracine programa, – atsistatydino spalį, kai buvo įtrauktas į platų korupcijos tyrimą. Nuo tada jis buvo apsaugotas nuo baudžiamojo persekiojimo dėl to, kad yra savo Liaudies partijos (OeVP) frakcijos lyderis ir parlamento narys. Pats S. Kurzas anksčiau yra sakęs norintis, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta ir būtų galima tęsti tyrimą. Jis tikino norįs atremti „melagingus“ teiginius, kurie jam kainavo kanclerio darbą.
 
Skandalas pratrūko spalį, kai prokurorai surengė kratas keliose vietose, įskaitant kanceliariją ir finansų ministeriją. Jie tiria kaltinimus, kad S. Kurzui artimas ratas valstybės pinigais sumokėjo už apklausas, iškreiptas siekiant pagerinti jo įvaizdį. Prokurorai taip pat įtaria, kad mainais už apklausų paskelbimą ir kitą S. Kurzui palankų nušvietimą didžiausias bulvarinis leidinys gavo pelningos reklamos.
 
Prokurorai teigia dėl šios aferos tiriantys S. Kurzo ir dar devynių asmenų, taip pat trijų organizacijų veiksmus. 35 metų Kurzas visus kaltinimus atmeta.
 
Daugelis politikos analitikų mano, kad S. Kurzas mėgins grįžti į politiką, o jį pakeitusį kolegą konservatorių Alexanderą Schallenbergą vadina „šešėliniu kancleriu“.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.11.19; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *