Austrijos kancleris spaudžiamas atsistatydinti dėl kaltinimų papirkimu


Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas. EPA – ELTA nuotr.

Viena, spalio 8 d. (AFP-ELTA). Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas penktadienį sulaukė vis didesnių raginimų atsistatydinti, taip pat ir iš savo paties sąjungininkų vyriausybėje, praėjus dviem dienoms, kai buvo įveltas į korupcijos skandalą.
 
Trečiadienį prokurorai surengė reidus į kelias vietas, susijusias su S. Kurzo dešiniąja Liaudies partija (OeVP), ir paskelbė, kad 35 metų kancleris ir dar devyni asmenys tiriami dėl kaltinimų, kad vyriausybės pinigai buvo panaudoti korupciniam sandoriui, siekiant užtikrinti teigiamą žiniasklaidos vertinimą.
 
Opozicija paskelbė, kad kitą antradienį teiks siūlymą pareikšti nepasitikėjimą S. Kurzu, tačiau sėkmė priklausys nuo OeVP jaunesnės koalicijos partnerės – žaliųjų, kurie dar nepasakė, kaip balsuos. Tačiau žaliųjų lyderis ir vicekancleris Werneris Kogleris sakė, kad „rimti ir baisūs kaltinimai sukėlė abejonių dėl kanclerio gebėjimo efektyviai veikti ir eiti savo pareigas“.
 
„Tampa nepaprastai sunku“ tęsti darbą su S. Kurzu, sakė jis žurnalistams prieš susitikdamas su opozicinėmis partijomis aptarti, kaip galėtų užtikrinti „stabilumą“.
 
Jei antradienio balsavimas parlamente sulauks reikiamos daugumos, tai būtų antras kartas, kai S. Kurzas, 2017 metais tapęs jauniausiu pasaulyje demokratiškai išrinktu lyderiu, būtų nušalintas.
 
2019 metais jo koalicija su kraštutinių dešiniųjų Laisvės partija (FPOe) žlugo, sąjungininkei įsivėlus į korupcijos skandalą, bet nauji rinkimai dar kartą buvo sėkmingi S. Kurzo OeVP.
 
Kilus šiam skandalui S. Kurzas neigė padaręs ką nors neteisėta, kaltinimus jo atžvilgiu vadino „nepagrįstais“ ir kol kas atmetė galimybę atsistatydinti.
 
Tūkstančiai žmonių ketvirtadienio vakarą prie OeVP būstinės Vienos centre dalyvavo demonstracijoje ragindami S. Kurzą atsistatydinti ir modami plakatais, kurie skelbė: „Prieš korupciją“ ir „Gėda tau“.
 
OeVP ir žaliųjų koalicija, pirma tokia nacionaliniu lygmeniu, pradėjo dirbti 2020 m. sausį ir jau kelis kartus patyrė įtampą dėl kitų korupcijos skandalų bei nesutarimų tokiais klausimais kaip pabėgėlių politika.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.10.09; 08:34
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *