Ursula von der Leyen tvirtai gins ES teisės viršenybę


Ursula von der Leyen. EPA – ELTA nuotr.

Briuselis, spalio 8 d. (AFP-ELTA). Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen penktadienį pažadėjo tvirtai ginti ES teisės viršenybę, kai Lenkijos Konstitucinis teismas paskelbė nuosprendį, kad tam tikri Bendrijos teisės aktai neatitinka šalies Konstitucijos.
 
Pavadindama Europos Sąjungą „vertybių ir įstatymų bendruomene“, U. von der Leyen teigė, kad blokas „gins pamatinius mūsų Sąjungos teisinės santvarkos principus. Jais remiasi 450 mln. europiečių“, sakoma pranešime.
 
EK pirmininkė nurodė esanti „labai sunerimusi“ dėl pastarųjų įvykių ir nurodė Komisijai „atidžiai ir greitai“ išanalizuoti teismo Varšuvoje sprendimą.
 
Visi ES aukščiausios instancijos teismo spendimai „įpareigoja visų šalių narių valdžios institucijas, įskaitant nacionalinius teismus“, teigė U. von der Leyen. Komisija, anot jos, „pasinaudos visais turimais įgaliojimais, kad galėtų tai užtikrinti“.
 
Lenkija jau kelis metus nesutaria su EK dėl šalyje įvykdytos teismų reformos, kuri, kritikų teigimu, kenkia teisėjų nepriklausomumui. Reforma taip pat sulaukė ES Teisingumo Teismo smerkimo, o Komisija įšaldė Lenkijai numatytas lėšas iš ES atsigavimo po pandemijos fondo.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2021.10.09; 08:41
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *