JAV strateginis bombonešis B-52 praskrido virš Artimųjų Rytų


Strateginis JAV bombonešis. EPA – ELTA nuotrauka

JAV strateginis bombonešis B-52 praskrido virš Artimųjų Rytų, tai buvo naujosios Joe Bideno administracijos galios pademonstravimas, besiruošiant sudėtingiems santykiams su Iranu, skelbia Pentagonas.
 
Branduolinius ginklus galintis nešti bombonešis „B-52H Stratofortress“ pakilo iš Barksdeilo karinių oro pajėgų bazės Luizianoje ir misijos metu buvo lydimas JAV naikintuvų bei degalų pildymo orlaivių, o vienu metu – ir Saudo Arabijos karališkųjų karinių oro pajėgų naikintuvų F-15.
 
Tai buvo jau trečia tokia misija šiemet. Pirmąsias dvi rengė Donaldo Trumpo administracija, siekdama parodyti grėsmę Iranui.
 
Nors sausio 20 d, prezidentu tapęs J. Bidenas rodė esąs pasiruošęs santykių su Iranui atšilimui, ši misija rodo, kad JAV strateginė saugumo politikos kryptis nesikeičia.
 
„Šia ilgojo nuotolio ir mažos trukmės gynybine misija buvo siekiama pademonstruoti JAV kariuomenės pajėgumus dislokuoti orlaivius bet kur pasaulyje, kad būtų užkirstas kelias potencialiai agresijai ir parodytas JAV įsipareigojimas regiono saugumui“, – sakoma JAV Centrinio štabo (CENTCOM) pranešime.
 
„CENTCOM yra įsipareigojęs palaikyti partnerių saugumą ir regiono stabilumą“, – teigia CENTCOM.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.28; 10:00
print