„Azerbaidžanas ir JAV yra partneriai kovoje su sunkiausiomis pasaulio problemomis, pradedant priešinimusi terorizmui ir baigiant tarnyba petys petin Afganistane bei bendradarbiavimu užtikrinant taikią ateitį afganų tautai“, – rašo Azerbaidžano ambasadorius JAV Elinas Suleimanovas laikraštyje The Washington Times.
Amerikos ir Azerbaidžano bendradarbiavimui įrodyti diplomatas pateikia tokius faktus, kaip krovinių gabenimas į Afganistaną per „Šiaurės paskirstymo tinklą“ ir Kaspijos dujų tiekimas Europos rinkai.
„Azerbaidžanas, valstybė, kuri didžiuojasi savo musulmonišku kultūros paveldu, stipriai remia kultūrų dialogą ir palaiko gerus, draugiškus santykius su Izraeliu“, – pabrėžia E.Suleimanovas.
„Toji partnerystė – neatskiriama dalis perspektyvų, už kurias balsavo Azerbaidžano piliečiai per paskutinius prezidento rinkimus“, – tvirtina ambasadorius. Jis taip pat pažymi spartų ekonominį ir socialinį kilimą šalyje ir nesutarimus opozicijos gretose kaip svarbias priežastis, dėl kurių laimėjo veikiantis prezidentas Ilchamas Alijevas.
„Ir vis dėlto tos paprastos ir akivaizdžios Azerbaidžiano politinio diskurso realijos, atrodo, dažnai buvo ignoruojamos nušviečiant rinkimus žiniasklaidoje“, – mano E.Suleimanovas. Jis mano, jog galėjo būti pažeidimų rinkimuose, bet pabrėžia tokius, jo nuomone, laimėjimus, kaip 50 tūkstančių stebėtojų buvimas, vaizdo stebėjimo kameros rinkimų apygardose ir debatai televizijoje.
„Tie debatai žiūrovams buvo kaip televizijos šou, prieinamas citatų šaltinis Azerbaidžano kritikams ir ryškaus Azerbaidžano politinės sistemos pliuralizmo iliustracija“, – rašo politikas.
Dauguma politinių stebėtojų pavadino tuos rinkimus žingsniu į priekį. Skirtingai nuo jų, ESBO misija išspausdino griežtai neigiamą atsiliepimą, kurį, deja, pakartojo JAV Valstybės departamentas, apgailestavo ambasadorius.
„Demokratija sudėliojama iš pamatinių komponentų, tai ir pliuralizmas, įvairovė, tolerantiškumas, genderinė lygybė ir ekonominės galimybės. Sukūrusi 1918 metais pirmąją pasaulyje demokratinę respubliką, kurioje dauguma gyventojų musulmonai, ir suteikusi moterims teisę balsuoti anksčiau nei JAV, azerbaidžaniečių tauta padėjo tuos pamatus… Šiandien mes taip pat privalome stiprinti strateginę Amerikos ir Azerbaidžano partnerystę ir stengtis pakliūti į laikraščių puslapius, bet griaudami esamus patogius stereotipus, o ne kurdami naujus“, – baigia straipsnio autorius.
Nuotraukoje: Azerbaidžano ambasadorius Amerikoje ponas Elinas Suleimanovas.
Šaltinis: The Washington Times
2013.11.01