Azerbaidžanas praneša, kad per armėnų surengtą pasalą žuvo jo karys


Armėnų artilerijos sugriautas azerbaidžaniečių kaimas Tertero regione. Slaptai.lt nuotr.

Azerbaidžanas pirmadienį pranešė, kad vienas jo karys žuvo per susirėmimą su armėnų separatistais.
 
Gynybos ministerijos teigimu, sekmadienį teritorijoje prie ginčijamo Kalnų Karabacho regiono neteisėta armėnų kovotojų grupuotė surengė pasalą.
 
„Per ataką žuvo Azerbaidžano kariuomenės karys“, – nurodė ministerija ir pridūrė, kad dar vienas kariškis buvo sužeistas, bet jo būklė stabili.
 
Azerbaidžanas teigia, kad per ataką netoli Agdamo kaimo, kurį šalies kariuomenė užėmė lapkritį, taip pat žuvo šeši armėnų kovotojai.
 
Gynybos ministerija pasižadėjo imtis „ryžtingų priemonių“, jei armėnų kariai surengtų pakartotinių atakų.
 
Gruodžio pradžioje Azerbaidžanas skelbė, kad nuo lapkričio 10 d., kai buvo sudarytas taikos susitarimas, žuvo mažiausiai šeši jo kariai.
 
Tarpininkaujant Rusijai lapkričio pradžioje Armėnija ir Azerbaidžanas sudarė taikos susitarimą, padėjusį užbaigti šešias savaites trukusias Azerbaidžano ir Armėnijos remiamų separatistų kovas dėl ginčijamo Kalnų Karabacho regiono kontrolės.
 
Konflikto metu žuvo daugiau kaip 6 000 žmonių, o taikos susitarimu Armėnija sutiko perduoti Azerbaidžanui kelių rajonų kontrolę. Pagal taikos susitarimą, Rusija dislokavo į Kalnų Karabachą apie 2 000 taikdarių.
 
Kalnų Karabachas nuo Azerbaidžano atsiskyrė per karą praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje, jo metu žuvo maždaug 30 tūkst. žmonių, o dauguma ten gyvenusių azerbaidžaniečių persikėlė. Padėtis Kalnų Karabache susikomplikavo rugsėjo 27 d., kai ginčijamoje teritorijoje prasidėjo aktyvūs mūšiai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.28; 11:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *