Edwardas Snowdenas turi sūnų


Edvardas Snoudenas – patriotas ar išdavikas?

Buvusiam JAV nacionalinio saugumo agentūros darbuotojui Edwardui Snowdenui ir jo žmonai Lindsay Mills gimė sūnus. Pora tai pranešė tviteryje.
 
„Merry Christmas, Baby (Linksmų Kalėdų, Mažyli)“, – rašoma L. Mills tviteryje.
 
Prie pranešimo pridedama bendra šeimos nuotrauka.
 
Anksčiau E. Snowdeno advokatas Anatolijus Kučerena žurnalistams sakė, kad amerikiečio vaikas turės pilietybę pagal gimimo vietą. Pats E. Snowdenas įpareigojo advokatą parengti dokumentus dvigubai – JAV ir Rusijos – pilietybei gauti, nors įstatymuose tai nenumatyta.
 
Pasak teisininko, E. Snowdeno žmona taip pat ketino paduoti dokumentus dėl Rusijos pilietybės suteikimo.
 
2014 metų spalio mėnesį amerikiečių akrobatė ir tinklaraštininkė L. Mills atvažiavo iš JAV į Maskvą pas E. Snowdeną. Jų santuoka oficialiai buvo įregistruota 2017 metais.
 
2013 metais E. Snowdenas perdavė žiniasklaidai duomenis apie JAV specialiųjų tarnybų sekimo programas. Publikacijos šia tema sulaukė plataus atgarsio. Tėvynėje jam už akių buvo pateikti kaltinimai šnipinėjimu ir valstybės nuosavybės pagrobimu.
 
E. Snowdenas iš pradžių pabėgo iš JAV į Honkongą, o iš ten – į Rusiją. Nuo to laiko jis gyvena Rusijoje, kur jam periodiškai buvo pratęsiamas leidimas nuolat gyventi šalyje.
 
Buvęs žvalgybininkas yra pareiškęs norą gauti prieglobstį kurioje nors ES šalyje, tačiau reakcija į šį prašymą kol kas buvo santūri.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.27; 03:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *