Jungtinėse Valstijose užfiksuotas ūmios alerginės reakcijos į „Moderna“ vakciną atvejis


„Moderna“ vakcina. EPA-ELTA nuotr.

Ūmi alerginė reakcija pasireiškė gydytojui Bostone (Masačusetso valstija), kai jam buvo suleista kompanijos „Moderna“ sukurtos vakcinos. Tai penktadienį pranešė JAV laikraštis „The New York Times“.
 
Leidinio žiniomis, vakcinos buvo sušvirkšta vienos iš Bostono ligoninių gydytojui ketvirtadienį.
 
Tepraėjus kelioms minutėms, jis pajuto alerginę reakciją, todėl jam buvo suleista preparato nuo alergijos. Medikas buvo paguldytas į skubios pagalbos skyrių, kur jis buvo stebimas ir po kurio laiko išrašytas. „Šiandien jis jaučiasi gerai“, – cituoja ligoninės atstovą laikraštis.
 
Kompanijos „Moderna“ atstovai pareiškė esą pasirengę atidžiai ištirti šį incidentą, bet pabrėžė, kad nenorėtų komentuoti pavienio alerginės reakcijos pasireiškimo atvejo. Leidinio duomenimis, tai pirmas atvejis, kai užfiksuojamas „Moderna“ vakcinos šalutinis poveikis. Anksčiau Jungtinėse Valstijose buvo užregistruoti keli alerginės reakcijos į kompanijų „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtą vakciną atvejai.
 
Gruodžio 11 d. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo Covid-19, kuri jau naudojama šalyje. Gruodžio 18 d. FDA leido platinti kompanijos „Moderna“ vakciną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.26; 13:15
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *