B. Johnsoną kritikuoja dėl skrydžių lėktuvu


Borisas Džonsonas (Johnsonas). EPA-ELTA nuotr.

Londonas, lapkričio 2 d. (AFP-ELTA). Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas iš Pasaulio klimato konferencijos Glazge Škotijoje atgal į Londoną grįš lėktuvu. „Mus labai spaudžia laikas“, – pareiškė B. Johnsono atstovas, reaguodamas į kritiką dėl skrydžio. Britų premjeras bei kiti konferencijos dalyviai prieš tai primygtinai ragino pasaulį aktyviau kovoti su klimato kaita.
 
Aplinkos ir klimato aktyvistai reikalauja smarkiai sumažinti skrydžių, ypač privačių ir trumpojo nuotolio.  Lėktuvai išmeta gerokai daugiau klimatui kenksmingų šiltnamio efektą sukeliančių dujų nei kitos transporto priemonės.
 
B. Johnsonas sekmadienio vakarą iš G20 susitikimo Romoje užsakomuoju lėktuvu atskrido į Glazgą. Tas pats orlaivis jį antradienį parskraidins į Londoną, pareiškė premjero biuras. „Mes naudojame tvarų kurą, o emisijos kompensuojamos“, – sakė atstovas.
 
Londono Hitrou oro uostas. EPA-ELTA nuotr.

B. Johnsonas savo kalboje COP26 konferencijoje reikalavo „iš tikrųjų rimtai vertinti klimato kaitą“. Jei šalių lyderiai šią galimybę praleis, būsimos kartos jiems esą neatleis.
 
„Borisas Johnsonas teisus, sakydamas, kad pasauliui klimato kaitos klausimu likusi minutė iki vidurnakčio, – agentūrai AFP sakė organizacijos „Power Shift Africa“ direktorius Mohamedas Adowas. – Todėl būtų puiku, jei jis į Glazgą būtų atvykęs traukiniu“. 
 
Skrydis iš Glazgo į Londoną trunka vidutiniškai 60-90minučių, kelionė traukiniu – apie penkias valandas.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2021.11.02; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *