B. Johnsonas: JK vyriausybė spartina pasirengimą „Brexitui“ be susitarimo


Jungtinės Karalystės vyriausybė spartina pasirengimą pasitraukimui iš Europos Sąjungos be susitarimo su Briuseliu ir laikinai pristabdo „Brexito“ įstatymo svarstymą šalies parlamente.
 
Tai antradienį  pareiškė Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas, kalbėdamas deputatams po to, kai Bendruomenių Rūmai atsisakė svarstyti vyriausybės pateiktą įstatymo projektą dėl paspartintos procedūros, kas būtų leidę įgyvendinti „Brexitą“ numatytu laiku – iki spalio 31 d.
 
„Mes turėjome išstoti iš ES spalio 31 d., bet dabar padėtis vėl neaiški, o ES turi nuspręsti, kaip atsakyti į parlamento prašymą dėl naujo atidėjimo.
 
Pirmas to padarinys yra tai, kad vyriausybė, veikdama vieninteliu įmanomu ir atsakingu būdu, spartina pasirengimą „Brexitui“ be sandorio, – sakė B. Johnsonas, reikšdamas nusivylimą parlamentarų sprendimu. –
 
Antra, iki to laiko, kol ES priims sprendimą (dėl „Brexito“ atidėjimo), aš aptarsiu su ES šalimis jų ketinimus. Kol jis nepriimtas, mes padarysime įstatymo projekto svarstymo pertrauką“.
 
Anksčiau antradienį Didžiosios Britanijos parlamentas antruoju svarstymu priėmė „Brexito“ įstatymo projektą su į jį įtrauktu naujos sutarties su Europos Sąjunga dėl „skyrybų“ sąlygų tekstu. Už ministrų kabineto pateiktą dokumentą balsavo 329 Bendruomenių Rūmų nariai, prieš – 299 parlamentarai.
 
Šis balsavimas buvo pirmas, kurį laimėjo ministro pirmininko Boriso Johnsono vyriausybė nuo atėjimo į valdžią liepos pabaigoje.
 
Po to Bendruomenių Rūmų nariai 322 balsais prieš 308 atmetė vyriausybės programą dėl paspartinto su „Brexitu“ susijusių įstatymų projektų nagrinėjimo, tuo būdu atverdami kelią galimiems pirmalaikiams rinkimams.
 
Anksčiau premjeras B. Johnsonas įspėjo, jog jei parlamentarai atmes siūlomą nagrinėjimo grafiką, jis bus atšauktas iš parlamento, o po to Bendruomenių Rūmams gali būti pateiktas pasiūlymas rengti pirmalaikius rinkimus. Jie gali įvykti iki šių metų pabaigos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.23; 09:31
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *