Balsavimas Osle: Anderso Breiviko partija formuos vyriausybę


Norvegijoje rinkimus laimėjo dešiniosios jėgos, rašo Marija Serena Natale laikraštyje Corriere della Sera.

„Tai Ernos diena, mergaitės iš Vakarų, kuri taps ministre pirmininke. Tai Syvo diena. Konservatorė Erna Solberg ir Progreso partijos lyderis Syvas Jensenas – dešiniųjų jėgų, kurios Norvegijoje laimėjo pergalę pirmuosiuose parlamento rinkimuose po masinių žudynių 2011 metų liepos 22-osios, asmenys. Tas balsavimas paženklino galą raudonai ir žaliai koalicijai, kuriai vadovavo Stoltenbergas, ir atvėrė kelią antiimigrantinėms formuotėms, prie kurių 1999 metais prisidėjo prieš dvejus metus įvykdyto dvigubo teroro akto autorius. Kalbame apie Andersą Breiviką, atliekantį bausmę griežtojo režimo kalėjime“, – rašo leidinys.

„Nepaisant 40 metų istorijos ir svarbaus politinio vaidmens šalies istorijoje, Progreso partija niekada nedalyvaudavo vyriausybės koalicijose dėl savo pernelyg griežtų pozicijų kultūros grynumo, pagrįsto krikščioniškų ir humaniškųjų vertybių mišiniu, apsaugos klausimu. Metams bėgant partijos retorika vis labiau slinko į antimusulmoniškas pozicijas, iki pat garsiosios Jenseno kalbos, kurioje jis perspėjo dėl slenkančios islamizacijos. Tos kalbos tonas susišaukia su Breiviko šūkiais, išspausdintais jo manifeste keletą valandų prieš tai, kai jis atėmė gyvybę 77-iems žmonėms, užpuolęs vyriausybinį kvartalą Osle ir jaunimo vasaros stovyklą Utojos saloje. Tą teroro aktą jis planavo keletą metų, kad supurtytų valdančiąją klasę ir sustabdytų kairiųjų jėgų vykdomą multikultūrinę politiką, kuri stūmė Norvegiją ir Europą į islamo glėbį. Teroro aktas buvo pradėtas ruošti 2002 metais. Būtent tais metais Progreso partijos vietinis jaunimo organizacijos sparnas savo pirmininku išrinko 23 metų Breiviką“, – praneša straipsnio autorė.

„Po įvykių Utojos saloje partija kategoriškai pasmerkė baisiausią teroro aktą Norvegijos žemėje nuo Antrojo pasaulinio karo. Buvo atstatydinti patys skandalingiausi vadovai, pritildytas tonas imigracijos klausimuose, dėmesys buvo sutelktas į ekonomines reformas ir valstybės vaidmens silpnėjimą. „Mes – liberali partija“, – kartoja Jensenas. O leiboristų sąraše – 33 išlikę gyvi Utojos saloje, ir remdamiesi ta patirtimi jie suformavo atnaujintą politinę platformą – „liepos 22-osios karta“, – rašo straipsnio autorė.

Nuotraukoje: Andersas Beringas Breivikas.

Šaltinis: Corriere della Sera

2013.09.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *