Baltarusijos aerodrome dronais atakuotas Rusijos karinis lėktuvas


Sprogimas. Slaptai.lt nuotr.

Minskas, vasario 27 d. (ELTA). Rusijos karinį lėktuvą „A-50U“ Baltarusijos Mačiuliščių aerodrome (Minsko sritis) atakavo baltarusių diversantai, kurie panaudojo du dronus.
 
Tai sekmadienį pranešė stebėjimo grupė „Belaruski Gajun“, kuria remiasi UNIAN.
 
„Šiandieninė Baltarusijos partizanų ataka prieš Rusijos tolimojo radiolokacinio aptikimo sistemos lėktuvą „A-50U“ Mačiuliščiuose buvo surengta panaudojus du dronus… „Belaruski Gajun“ taip pat turi informacijos, kad Lukašenkos pareigūnai rado rankinę su dronų valdymo pultais“, – sakoma stebėjimo grupės pranešime „Telegram“ kanale.
 
Pasak šaltinių, diversiją įvykdę baltarusiai sėkmingai pasislėpė ir yra užsienyje.
 
Mačiuliščiai – nedidelė gyvenvietė Minsko srityje, kur yra Rusijos kariuomenės aktyviai naudojamas aerodromas. Rusai čia laiko savo naikintuvus „MiG-31K“, galinčius nešti hipergarsines raketas „Kinžal“. Kiekvieną sykį jiems pakilus visoje Ukrainoje skelbiamas oro pavojus.
Vasario 26-osios rytą Mačiuliščių aerodrome nugriaudėjo sprogimai. Netrukus buvo sužinota, kad atakos taikinys buvo Rusijos lėktuvas „A-50U“. Gautomis žiniomis, orlaivis smarkiai nukentėjo ir, pasak šaltinių, „tikrai jau niekur nebeskris“.
 
Rusija turi tik devynis tokius lėktuvus. Vieno tokio orlaivio kaina – daugiau kaip 300 mln. eurų.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.02.27; 03:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *