Baltarusijos KGB iškilimingai Minske informavo žiniasklaidą, girdi, 2011 metais šalyje buvo demaskuoti net 23 užsimaskavę užsienio šalių slaptųjų tarnybų agentai, slaptieji informatoriai bei vadinamieji “kurmiai”.
Baltarusijos saugumo vadovybė specialiai surengtoje spaudos konferencijoje taip pat tvirtino, jog išaiškinti net 33 užsienio specialiųjų tarnybų klastingi bandymai verbuoti Baltarusijos piliečius. Baltarusijos specialiųjų ir slaptųjų tarnybų ekspertai įsitikinę, esą tokios užkardymo priemonės neabejotinai užkirto kelią galimiems naujiems sunkiems nusikaltimams. Juk jei užsienio šnipų verbavimai būtų buvę apvainikuoti sėkme, mažų mažiausiai trisdešimt trys baltarusiai būtų tapę neabejotinais tėvynės išdavikais.
Oficialusis Minskas taip pat giriasi, esą 2011-aisiais metais buvo užkirstas kelias užsienio šalių pastangoms verbuoti Baltarusijos KGB darbuotojus. Kitaip tariant, buvo mėginama valstybės paslapčių išgauti išgauti iš šalies specialiųjų tarnybų bei kitų organizacijų. Čia statistika tokia: administracinėn atsakomybėn patraukta dvidešimt pareigūnų, o trim pareigūnams iškeltos konkrečios baudžiamosios bylos.
Baltarusijos KGB pagrindiniu savo pasiekimu apibūdino sugebėjimą laiku užkirsti kelią galimai politinei ir ekonominei šalies destabilizacijai. Žodžiu, Baltarusijos KGB dėka šalyje nėra nei chaoso, nei neramumų, nei betvarkės.
Prie Baltarusijos KGB pasiekimų, be abejo, būtina priskirti ir grubų susidorojimą su feministėmis iš organizacijos “Femern”. Slaptai.lt primena, kad 2011-ųjų metų gruodžio 19-ąją kelios feministės iš ukrainietiškos organizacijos “Femen” išdrįso surengti drastišką protesto akciją. Jos atvyko prie KGB pastato Minske centre, iki pusės nusirengė ir iškėlė keletą politinio pobūdžio plakatų. Pavyzdžiui, reikalavo paleisti visus Baltarusijos politinius kalinius.
Baltarusių saugumiečiai nesugalvojo nieko kito kaip beginkles, nuogas merginas nuvežti į mišką ir ten žiauriai primušti. Baltarusijos kagėbistams nė į galvą nešovė mintis, jog tokiais atvejais egzistuoja kur kas veiksmingesni būdai, kaip neutralizuoti priešą. Pavyzdžiui, pasiūlant merginoms užeiti į svečius ir ramiai, draugiškai, gurkšnojant arbatą ar kavą, pasišnekėti apie susidariusią konfliktinę situaciją.
Slaptai.lt redakcija įsitikinusi, jog baltarusių kagėbistams tąsyk reikėjo feministes pasikviesti į svečius, pavaišinti karšta arbata, padovanoti ženkliukų, tušinukų ar kepurių su Baltarusijos KGB atributika ir draugiškai palydėti į stotį. O bevežant į stotį pabrėžti, jog nuogoms merginoms verčiau protestuoti prie KGB pastato Minske ne gruodžio mėnesį, o sakykim, vasarą. Mat protestuodamos žiemą jos rizikuoja susirgti. Tad tik dėl blogų oro sąlygų KGB neleidžia merginoms pusnuogėms protestuoti…
Netradiciškai pasielgdama Baltarusijos KGB būtų laimėjusi žymiai daugiau. Savo palankiu dėmesiu KGB būtų nuginklavusi įniršusias feministes. Draugiškas KGB darbuotojų elgesys būtų bent trumpam privertęs merginas susimąstyti: o gal ši slaptoji tarnyba ne tokia jau bloga bei žiauri? Ir tarptautinė žiniasklaida nežinotų, už ką kritikuoti saugumiečių. Bent jau žurnalistai neturėtų preteksto iš baltarusių saugumiečių šaipytis, esą šie išties „kieti vyrukai” – meistriškai moka kovoti su beginklėmis, pusnuogėmis merginomis.
Nuotraukoje: prie KGB pastato Minske 2011-ųjų gruodžio 19-ąją protestuoja pusnuogė feministė iš organizacijos “Femen”.
Parengta remiantis Interfaks pranešimais.
2012.02.18