Baltarusijos pasienyje protestuotojai pakluso policijos prašymams nestabdyti eismo


Neprekiaukite su teroristais. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Neprekiaukite su teroristais. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Sekmadienį Lietuvos–Baltarusijos pasienyje ties Medininkais surengta nesankcionuota protesto akcija, į kurią susirinkę žmonės planavo blokuoti kelią ir nepraleisti vilkikų, gabenančių prekes.
 
Kaip skelbia protestuotojai, taip jie išreiškia pilietinę poziciją ir prašo Vyriausybės nutraukti prekybą su karą Ukrainoje pradėjusia Rusija bei jos sąjungininke Baltarusija.
 
Į protesto akciją susirinko per pusę šimto žmonių, juos prižiūrėjo mažiausiai penki policijos ekipažai. Į pasienį atvykęs policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, policijos pareigūnai primygtinai ragino protestuotojus nesiimti jokių aktyvių veiksmų, netrikdyti eismo, protestuotojai nutarė paklusti ir transporto nestabdyti.
Ties Medininkais. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 
Protesto dalyviai su plakatais „Neprekiaukime su teroristais“ bei „Nemaitinkime agresorių“ stovėjo šalikelėje ir šūksniais „Slava Ukraine“ lydėjo link Baltarusijos pasienio važiuojančius vilkikus.
 
Policija dėkoja susirinkusiems žmonėms už supratimą, reikalavimų vykdymą ir kviečia aktyviai bendradarbiauti ateityje, rengiant įvairias palaikymo ar protesto akcijas.
 
Lietuvos policija palaiko Ukrainą ir nuolat ją remia. Pareigūnai kviečia gyventojus toliau palaikyti ukrainiečius, tačiau ieškoti teisinių būdų, kurie nepažeistų viešosios tvarkos ir įstatymų.
 
Marius Morkevičius (ELTA)
 
2022.03.28; 07:08
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *