Baltarusijos saugumas atliko kratą pagrindinio nepriklausomo naujienų portalo redakcijoje


Baltarusijos saugumo pareigūnai antradienį surengė kratą Baltarusijos pagrindinio nepriklausomo naujienų portalo „Tut.by“ biure ir kelių portalo žurnalistų namuose, pranešė portalo redaktorė.
 
„Tut.by“ vyriausioji redaktorė Marina Zolotova naujienų agentūrai AFP sakė, kad valstybinio kontrolės komiteto finansinių tyrimų skyriaus atstovai apieškojo jos ir kelių kitų darbuotojų namus.
 
„Saugumo agentūrų atstovai taip pat apsilankė redakcijoje“, – sakė ji ir tikino, kad jai nepavyko susisiekti su keliais „Tut.by“ darbuotojais.
 
Šis departamentas kratas rengė ir Aliaksandro Lukašenkos oponento Viktoro Babarikos biure. Šis buvo suimtas likus dviem mėnesiams iki rugpjūtį vykusių prezidento rinkimų. V. Babarika vis dar yra sulaikytas, jis kaltinamas korupcija ir pinigų plovimu.
 
Remiantis Baltarusijos žurnalistų asociacijos duomenimis, šiuo metu šalyje kalinama 16 žurnalistų.
 
Pirmadienį asociacija pranešė, kad „Tut.by“ žurnalistei Liubovei Kasperovič už dalyvavimą neteisėtame susibūrime buvo paskirta 15 dienų laisvės atėmimo. Kovo mėnesį to paties portalo žurnalistei Katerinai Borisevič buvo skirta šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė už nutekintų praėjusiais metais mirusio protestuotojo medicininių įrašų paskelbimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.18; 13:43
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.