Baltieji rūmai: Varšuvoje prezidentas susitiko su Ukrainos ministrais


JAV prezidentas Joe Bidenas vieši Varšuvoje. EPA – ELTA nuotr.

Varšuva, kovo 26 d. (AFP-ELTA). JAV prezidentas Joe Bidenas šeštadienį Varšuvoje susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ir gynybos ministrais, pranešė Baltieji rūmai.
 
Tai pirmasis JAV lyderio susitikimas su aukšto rango Kyjivo pareigūnais nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios. Jis vyko „Marriott“ viešbutyje Varšuvos centre, prie miesto traukinių stoties, kur nuo karo pradžios stebimas nuolatinis pabėgėlių iš Ukrainos srautas.
 
Susitikimo metu J. Bidenas vienoje stalo pusėje sėdėjo su JAV valstybės sekretoriumi Antony’iu Blinkenu ir gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu, o priešais juos sėdėjo Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba ir gynybos ministras Oleksijus Reznikovas.
 
Prieš tai J. Bidenas paskutinįkart matėsi su D. Kuleba vasario 22-ąją Vašingtone. Nuo tada D. Kuleba buvo Lenkijoje susitikęs su A. Blinkenu.
 
Šeštadienis yra antroji J. Bideno vizito Lenkijoje diena. Prieš tai jis Briuselyje susitiko su Europos Sąjungos (ES) ir NATO lyderiais.
 
Penktadienį jis taip pat susitiko su Lenkijoje, netoli Ukrainos sienos dislokuotais JAV kariais ir pabėgėliams padedančiais pagalbos organizacijų darbuotojais.
JAV prezidentas Joe Bidenas – viešnagės Lenkijoje metu. EPA – ELTA foto
 
Jis išgyrė ukrainiečius, kad šie Rusijos invazijos akivaizdoje parodė savo „tvirtumą“, ir palygino jų pasipriešinimą su prodemokratiškais protestais Kinijos sostinės Tiananmenio aikštėje 1989-aisiais. „Tai yra Tiananmenio aikštė kvadratu“, – teigė JAV prezidentas.
 
Jis taip pat įvardijo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną „žmogumi, kuris, mano nuomone, yra karo nusikaltėlis“. „Manau, kad toks bus ir jo teisinis apibrėžimas“, – pridūrė prezidentas.
 
J. Bidenas apgailestavo negalįs apsilankyti pačioje Ukrainoje ir savo paties akimis pamatyti, kas ten vyksta.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.03.27; 00:22
print