Baltijos šalių oro erdvę saugos keturi italų naikintuvai


Naikintuvai. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Trečiadienį NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdžiusius portugalų ir rumunų karius pakeitė Italijos karinės oro pajėgos, atvykusios su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.
 
Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM), vadovavimą misijai perėmę Italijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijoje Lietuvoje dalyvauja jau penktą kartą. Įskaitant dislokavimus Estijos karinių oro pajėgų bazę Amaryje, tai yra jau aštunta italų misija. Dabartinę italų pamainą sudaro apie 200 karių – lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.
 
„Dabartinėje saugumo situacijoje NATO oro policija turi ypatingą reikšmę. Sąjungininkų pastangos atlieka itin svarbų vaidmenį užtikrinant mūsų oro erdvės saugumą ir įrodo NATO pasirengimą atgrasyti bei esant reikalui ginti kiekvieną Aljanso teritorijos centimetrą. Sąjungininkų įsipareigojimas kolektyvinei gynybai yra tvirtas ir nepalaužiamas“, – oro policijos vienetų pasikeitimo ceremonijoje sakė krašto apsaugos viceministras Renius Pleškys.
 
Misiją Lietuvoje baigę Portugalijos ir Rumunijos kariai oro erdvės apsaugą vykdė su aštuoniais F-16 „Fighting Falcon“ naikintuvais. Misijoje dalyvavo maždaug 200 karių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA 
 
2023.08.03; 06:48
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *