Bandyta susprogdinti net tris FSB objektus


2011 metų kovo 9 dieną apie 16 val. 30 min. Maskvoje, Mičiurino prospekte, netoli FSB akademijos pastatų komplekso, visuomeninio transporto stotelėje laikrodinio mechanizmo pagalba buvo susprogdinta galinga bomba.

Manoma, kad jos galingumas prilygo 200 – 400 gramų trotilo.  Sprogmuo buvo užtaisytas vinimis, galinčiais skrieti 50 metrų spinduliu.

Kovo 11 d. du sprogimai nugriaudėjo Maskvos šiaurės rytų rajone, Milašenkovo gatvėje, prie 12-ojo namo. Bombos buvo padėtos ant apleisto garažo stogo, jų galingumas – apie 200 gramų trotilo. Bombos užtaisytos metalo gabaliukais, vinimis. Išdužo aplinkinių gyvenamųjų namų langai.

Namus Milašenkovo gatvėje pastatė investicinė kompanija “Iniciatyva” pagal kontraktą su FSB. Specialiosios tarnybos indėlis buvo žemės sklypas, už kurį FSB darbuotojams buvo skirta trečdalis butų.

Tą pačią dieną informatorius iš teisėsaugos organų agentūrai “Novosti” pranešė, kad Maskvoje visus tris minėtus sprogimus įvykdė tie patys asmenys, ir tardymo organai turi duomenų, leisiančių išaiškinti nusikaltėlius.

Pažymėtina, kad tą pačią dieną būtent Šiaurė Kaukazo kariai prisiėmė atsakomybę dėl sprogimo prie FSB akademijos Maskvoje. Mirtininkų būrio “Riadus Salichijn”, anksčiau prisiėmusio atsakomybę dėl teroristinio akto “Domodedovas”, pareiškimą gavo internetinio portalo “Kavkaz-Centr” redakcija. Tvirtinama, kad sprogimas prie akademijos buvo tikslingas diversinis aktas, įvykdytas vieno Šiaurės Kaukazo nepriklausomybės nuo Rusijos siekiančio lyderio įsakymu.

Kaip tvirtinama pareiškime, tai buvo kerštas už FSB darbuotojų veiksmus Kaukazo respublikose, “kai FSB sprogdina modžachedų giminaičių namus “išminavimo” pretekstu, taip pat kai išgalvotais pretekstais suimami modžachedų giminaičiai, tame tarpe ir nepilnamečiai”. Ir čia musulmonai teisūs – teroristinio akto “Domodedovas” byloje kaltinami keli mirtininko Mahomedo Jevlojevo giminaičiai, tame tarpe – ir 16-metis brolis Achmedas.

Šiaurės Kaukazo kariai šiame pareiškime grasina FSB darbuotojams pasinaudosią “jų pačių metodais, kai šie žudo nepriklausomybės siekiančių musulmonų giminaičius “. “Jeigu modžachedų giminaičiai “kalti” tik todėl, kad yra giminės, tai juk ir jūs turite giminių”, – sakoma pareiškime. Nepriklausomybininkai žada tęsti teroristinius aktus, nukreiptus prieš FSB.

Kovo 14 dieną tapo žinoma, kad visus Rusijos Federacijos saugumo objektus pradėta atidžiau saugoti. Kitaip tariant – stebėti. Dabar atidžiai stebimi ir saugomi gyvenamieji namai, kuriuose gyvena daug šių tarnybų šeimų, ir žinybinės įstaigos, ir tarnybiniai teritorinių padalinių pastatai.

“Tai susiję su dviem incidentais – Mičiurino prospekte šalia FSB akademijos pastato ir Milašenkovo gatvėje šalia žinybinio gyvenamojo namo”, – Interfaksui pranešė teisėsaugos organų darbuotojas. Jo žodžiais tariant, “nepaisant vieno smogikų lyderio pranešimo, kad sprogimas Mičiurino prospekte – nepriklausomybės siekiančių Kaukazo aktyvistų darbas, tuo pačiu tiriama ir viena iš prioritetinių versijų, jog šiuose įvykiuose galėjo dalyvauti radikalių pažiūrų jaunuoliai”.

Verta priminti, kad paskutinį kartą Maskvoje FSB objektai buvo atakuoti 1999 metais. Tada du sprogimus FSB priimamajame įvykdė “Naujosios revoliucinės alternatyvos” organizacija.

Parengė Gintaras Visockas.

2011.03.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *