Beprasmiškas socialdemokratės Birutės Vėsaitės ketinimas


Seimo Socialdemokratų frakcijos narė Birutė Vėsaitė informavo, kad socialdemokratai ketina kreiptis į Valstybės kontrolę su prašymu ištirti situaciją ir atlikti valstybinį auditą Lietuvos elektrinėje dėl „galimai nusikalstamos Lietuvos elektrinės veiklos perpardavinėjant elektros energiją“.

Tačiau visiškai neaišku, kodėl šiuo klausimu politikė nusprendė kreiptis į būtent į Valstybės kontrolę. Žinia, Valstybės kontrolės išvados visada dažniausiai būna skandalingos, tačiau jokių menkiausių pasekmių tai nesukelia. Visais atvejais, praktiškai be jokių išimčių, tokioms Valstybės kontrolės išvadoms patekus į Prokuratūrą viskas tuo ir baigiasi.

Įsigilinę į auditų išvadas prokurorai vienareikšmiškai įrodo, kad jokių pažeidimų nėra, o Valstybės kontrolės išvadose skelbiami faktai apie galimus lėšų pasisavinimus stambiu mastu ir kitus panašius dalykus prokurorams atrodo nerimti ir kelia didelę nuostabą.

Kaip vieną iš pavyzdžių primename garsios, daugiau negu pusę milijardo litų kainavusios programos Lietuvos Tūkstantmetis (kurios viena sudėtinių dalių buvo ir nacionalinė programa VEKS) audito išvadas, kurios šios programos ikiteisminį tyrimą kuruojančiai Generalinės prokuratūros prokurorei Sigutei Malinauskienei pasirodė tiesiog nieko vertos, ką prokurorė oficialiai patvirtino rugsėjo 9 d. Vyriausybės antikorupcinės darbo grupės posėdyje.

Nuotraukoje: Seimo narė socialdemokratė Birutė Vėsaitė.

2010.12.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.