Boriso Berezovskio skyrybos


Londone gyvenantis milijonierius Borisas Berezovskis po metus trukusių teisminių procedūrų galų gale išsiskyrė su žmona – Galina Bešarova. Politinio pabėgėlio statusą Didžiojoje Britanijoje turinčio Boriso Berezovskio žmona Galina pamaloninta rekordinio dydžio kompensacija.

Aukščiausiame Londono teisme susitarta, kad Galina Bešarova gaus šimtus milijonų dolerių siekiančią kompensaciją. “Evening Standart” teigia, kad kompensacijos dydis – milžiniškas, įspūdingas. Leidinys BFM.ru bandė teirautis B.Berezovskio, kiek pinigų jis sutiko atseikėti buvusiai žmonai. Bet verslininkas nepanorėjo nurodyti, kokia konkreti suma numatyta jo buvusiai žmonai. Sprendžiant iš B.Berezovskio tono galima įtarti, kad verslininkas nėra labai nusiminęs.

Ir vis dėlto suma – tikrai rekordinė. Kai kurie įtakingi britų leidiniai tvirtina, jog G.Bešarova sulaukė 260 – 360 milijonų JAV dolerių dydžio kompensacijos. Šią sumą sudaro grynieji pinigai, akcijos ir nekilnojamasis turtas prestižiniame Londono rajone. “Sunday Times Rich List” teigia, kad 2011-aisiais metais B.Berezovskis iki tol disponavo maždaug 900 mlj. JAV dolerių turtais.

Londono teisėjai, oficialiai išskyrę šią šeimą, žurnalistams taip pat nesutiko pasakyti, kokia konkreti suma, kurią B.Berezovskis įsipareigojo pervesti buvusiai žmonai. Teisėjų komentaras buvo toks: “Nėra svarbu, ar tūkstantis, ar šimtas milijonų svarų. Svarbu, kad vyras ir žmona išsiskyrė rasdami abiem pusėm priimtiną variantą. Skyrybų variantas priimtinas ir jų vaikams”.

Kai 2006-aisiais metais skyrėsi milijonierius Džonas Čarmanas, jis savo žmonai  sumokėjo tik 48 milijonų svarų dydžio kompensaciją. Muzikantas Polis Makartnis iš “Beatles” savo buvusiai žmonai Chizer Mils 2008-aisiais paklojo 24,3 milijonų svarų dydžio kompensaciją.

Taigi B.Berezovskio kompensacija žmonai – kur kas solidesnė. Tačiau rekordas lieka neįveiktas. Didžiausią kompensaciją savo buvusiai žmonai Anai Merdok sumokėjo žiniasklaidos magnatas Rupertas Merdokas. 1998-aisiais skyrybos jam kaštavo beveik du milijardus JAV dolerių (tiksliai – 1,7 milijardas JAV dolerių).

Įvairiai vertinamo verslininko B.Berezovskio skyrybos truko maždaug vienerius metus. Skyrybų iniciatore buvo G.Bešarova. Spėjama, kad skyrybų žmona pareikalavo dėl to, kad ją ilgainiui pradėjo erzinti spaudos pranešimai, esą B.Berezovskio tikroji žmona – Jelena Gorbunova. Nei B.Berezovskis, nei G.Bešarova teismo posėdžiuose nedalyvavo. Šiuos reikalus tvarkė jų advokatai.

G.Bešarova savo skyrybas patikėjo tiems patiems teisininkams, kurie talkino skiriantis princesei Dianai, futbolininkui Tjerui Anri ir modeliui Džeri Chol. Britų teisminė praktika skyrybų atvejais tokia: jei santuoka trunka ilgiau nei 18 metų, žmona turi teisę prašyti pusės vyro turto. B.Berezovskio ir G.Bešarovos santuoka trunka būtent 18-a metų. Tačiau čia esama svarbaus niuanso. Jie kartu jau nebegyvena ištisus 16 metų.

Jie susipažino dar 1981-aisiais, kai B.Berezovskis dirbo matematikos dėstytoju vienoje aukštojoje mokykloje Maskvoje, o jo mėnesio uždarbis tebuvo 60 britiškų svarų. Vėliau B.Berezovskis ėmė Maskvoje prekiauti automobiliais, dar vėliau įkūrė privačią dilerių firmą, prekiaujančią automobiliais. Galina – antroji jo žmona. Pirmoji – Nina. Ir su pirmąja, ir su antrąja žmona B.Berezovskis susilaukė vaikų.

Dabar B.Berezovskis gyvena su Jelena Gorbunova. Londone verslininkas apsistojo 2001-aisiais. Didžiojoje Britanijoje jis traktuojamas kaip politinis pabėgėlis. Rusijoje už akių jis teistas net du sykius. 2007-aisiais metais gavo šešerių metų laisvės atėmimo bausmę už tai, kad neva neteisėtai pasisavino 215 mlj. rublių iš “Aeroflot” kompanijos. 2009-aisiais metais B.Berezovskis sulaukė 11-os metų laisvės atėmimo bausmės už tai, kad iš firmos “Avto Vaz” neva pavogė beveik šešis tūkstančius automobilių “Žiguliai”. Šias bausmes Rusijos teismas susumavo, ir B.Berezovskis iš viso nuteistas kalėti 11-a metų. Tačiau Didžiosios britanijos Temidė pareiškė, kad B.Berezovskis persekiotas Rusijoje politiniais motyvais, ir oficialusis Londonas jam suteikė politinį prieglobstį.

2010-aisiais metais B.Berezovskis jau nebepateko į “Forbes” sudaromų turtingiausių pasaulio žmonių šimtuką. B.Berezovskio turtai po truputį senka nuo pat 2004-ųjų. Tiesa, jis dar turi kelias prestižines vilas Prancūzijoje. Vienoje iš jų gyvena B.Berezovskio motina.

Nuotraukoje: prieštaringai vertinamas verslininkas Borisas Berezovskis ir jo buvusi žmona Galina Bešarova.

2011.07.28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *