Britanijos Bendruomenių rūmų pirmininkas žada atsistatydinti


Didžiosios Britanijos Bendruomenių rūmų pirmininkas Johnas Bercowas. EPA – ELTA nuotr.
Didžiosios Britanijos Bendruomenių rūmų pirmininkas Johnas Bercowas pirmadienį paskelbė atsistatydinsiąs. Tai jis žada padaryti spalio 31 dieną arba, jei parlamentarai nubalsuotų rengti pirmalaikius rinkimus – iš karto po jų. J. Bercowas sulaukė nemažai aktyvių „Brexit“ šalininkų kritikos.
 
Šie teigė, esą tam, kad su jais galėtų susidoroti, pirmininkas iškreipęs parlamentinius principus ir taisykles.
 
J. Bercowas paskelbė nesieksiantis perrinkimo, jei pirmadienio vakarą parlamentarai nubalsuotų rengti pirmalaikius rinkimus. O jei, kaip labiau tikėtina, rinkimai nebus skelbiami, tada jis atsistatydinsiąs spalio 31-ąją –numatytą išstojimo iš ES dieną.
 
J. Bercowas Bendruomenių rūmams pirmininkavo 10 metų. Jam teko dalyvauti daugelyje karštų diskusijų ir, remiantis didžiule patirtimi, spręsti, ką Bendruomenių rūmai turėtų daryti ir ko siekti.
 
Pirmininkas gerai žinomas dėl vadovavimo debatams manieros: žymiųjų šūksnių „Tvarkos, tvarkos!“, skirtų nedrausmingiems ir pirmininką per dantį traukiantiems parlamentarams.
 
Pirmininkavimo laikotarpiu J. Bercowas siekė modernizuoti parlamentą: skatino atsisakyti tradicinių mantijų, kurias iškeitė į paprastesnį ant kostiumo dėvimą apsiaustą, mėgino laimėti geresnes sąlygas naujagimių susilaukusioms parlamentarėms. Vis dėlto, kritikai teigia, kad jis yra pompastiškas, šališkas dėl atviros paramos prieš „Brexit“ nusiteikusiems parlamento nariams ir, esą, pernelyg mėgsta, kaip skamba jo balsas.
 
Pirmininkas teigė, kad pranešdamas apie pasitraukimą jau dabar, jis parlamentarams dar palieka šiek tiek laiko pagalvoti apie jį pakeisti galinčius kandidatus.
 
„Siekiau plėsti šių reliatyvias galias turinčių rūmų autoritetą, dėl to neatsiprašinėsiu, – parlamentarams sakė J. Bercowas. – Tai nuostabi vieta, pripildyta motyvuotų žmonių, suprantančių valstybės interesus, atpažįstančių viešąjį gėrį, jaučiančių pareigą. Jie atstovauja ne kaip delegatai, jie atstovauja tai, ką tiki esant tinkama mūsų valstybei.“
 
„Mes griauname parlamentą, rizikuodami patys savimi“, – parlamentarams sakė J. Bercowas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.10; 06:30
print