Briuselyje vyks ES Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdis


Kovo 10 d. Briuselyje vyks Europos Sąjungos (ES) Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos posėdis, kuriame bus svarstomi aktualūs migracijos, ES išorės sienos apsaugos, kovos su terorizmu bei šaunamųjų ginklų kontrolės ir įsigijimo klausimai.

Sudėtinga migracijos situacija išlieka ES Teisingumo ir vidaus reikalų tarybos dėmesio centre. Ministrams bus pateikta naujausia informacija apie esamą padėtį ir aptariami veiksmai, kurių būtina toliau imtis siekiant išspręsti Europoje kilusią migracijos ir prieglobsčio krizę. 

Šią savaitę pasiekti susitarimai su Turkija teikia vilčių, kad situacija gali būti suvaldyta, tačiau ES išorės sienų efektyvios apsaugos ir kontrolės užtikrinimas turi ir toliau likti prioritetinis ES darbotvarkės klausimas, o reikiami ES teisėkūros pasiūlymai turi būti priimti kaip įmanoma greičiau.

Į Tarybos posėdį susirinkę ES šalių vidaus reikalų ministrai taip pat aptars ginklų kontrolės ir įsigijimo klausimus. Ministrai diskutuos dėl minimalaus amžiaus šaunamajam ginklui laikyti, privalomų sveikatos patikrinimų būtinumo, pusiau automatinių ginklų civilinėms reikmėms draudimo, draudžiamų ginklų laikymo išimčių kultūriniais ir istoriniais tikslais bei dėl prekybos ginklais internetu. Lietuva laikosi nuomonės, kad valstybės narės ir toliau turėtų leisti laikyti pusiau automatinius ginklus civiliniam naudojimui, tačiau direktyvoje turėtų būti apibrėžtos griežtesnės įsigijimo ir laikymo sąlygos.

Informacijos šaltinis – Vidaus reikalų ministerija.

2016.03.10; 06:31

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.