Keturis kartus teistam klaipėdiečiui nepasisekė ir penktąjį


Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė bylą, kurioje klaipėdietis kaltinamas tuo, kad pasinaudojo savo merginos elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenimis ir paslapčia paėmė net penkias greitąsias paskolas, kurių bendra suma siekė 1200 eurų.

Taip pat V. Š. kaltinamas ir tuo, kad kėsinosi įvykdyti dar keturias finansines operacijas, kuriomis siekė įgyti 1470 eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad anksčiau keturis kartus už sukčiavimą, dokumentų klastojimą ir vagystę teistas 33 klaipėdietis 2015 metų gegužę su savo mergina nutarė paimti paskolą jos vardu. Nukentėjusioji, davusi V. Š. visus prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis, jau visai netrukus džiaugėsi 200 eurų.

Tačiau klaipėdiečiui tokios sumos nepakako, tad vyriškis nutarė pasinaudoti savo merginos elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenimis ir toliau imti paskolas be jos žinios. Kol mylimieji leido pinigus, kaltinamasis V. Š., veikdamas per seserį, nesupratusią jo nusikalstamų veikų esmės, įvairių dydžių sumomis vieną po kitos ėmė greitąsias paskolas iš skirtingų įmonių.

Nepasisekus paimti didesnės paskolos, kaltinamojo sesuo bandydavo kitoje įmonėje paimti mažesnę sumą ir taip padėti broliui. Nukentėjusioji apie jos vardu ir naudojant jos duomenis imamas paskolas nė nenutuokė.

Savo kaltę dėl neteisėto asmens tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų įgijimo, laikymo ir naudojimo bei dėl to, kad apgaule atliko penkias finansines operacijas, kurių metu įgijo 1200 eurų ir kėsinosi įvykdyti dar keturias finansines operacijas, kaltinamasis V. Š. pripažino visiškai. Vyras teigė, jog ištaikęs momentą nufotografavo nukentėjusiosios elektroninės bankininkystės kodų lentelę ir ją persiuntė seseriai. Kitus duomenis gavo, kai drauge su nukentėjusiąja ėmė pirmąją paskolą.

„Dažnai teigiama, kad žmonėms reikėtų būti budresniems ir nepasitikėti kiekvienu sutiktu, nes manoma, kad sukčius – nepažįstamas aukai žmogus, tačiau šis atvejis rodo, kad net ir vaikinai gali apgauti savo merginas ir pasinaudoję jų naivumu išvilioti asmens duomenis ar elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Ši informacija yra asmeniška, tad ir reikėtų ją saugoti patiems“, – teigė šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Pužauskienė.

Už neteisėtą asmens tapatybės patvirtinimo priemonių duomenų įgijimą, laikymą ir naudojimą V. Š. gresia viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 6 metų, už apgaule įgytą svetimą turtą – viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimo bausmė iki 3 metų.

V. Š. taip pat bus teisiamas ir už tai, kad pasikėsino įgyti svetimą turtą.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Ignė Rotautaitė (Klaipėda).

2016.03.10; 06:18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *