Būtina apsaugoti vaikus ir visuomenę nuo žeminančio elgesio


Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijoje, kur dalyvavo „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2016“ renginyje ir kartu su mokyklos bendruomene bei „Vaikų linijos“ atstovais aptarė priemones, padedančias spręsti patyčių problemą ir užtikrinti vaikų saugumą.

„Žeminantis elgesys ir patyčios – visos visuomenės problema.  Turime apsaugoti kiekvieną vaiką ir šias problemas spręsti dar mokykloje bei šeimoje. Todėl būtina sukuri vieningą kovos su žeminančiu elgesiu ir patyčiomis programą, numatyti didesnį finansavimą mokykloms ir užtikrinti, kad prevencinės programos būtų įgyvendinamos visoje šalyje. Taip pat didesnis dėmesys turi būti skiriamas mokytojų pasirengimui tinkamai reaguoti ir padėti vaikams“, – sakė Prezidentė.                  

Šiuo metu tik 56 proc. visų Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų vykdo patyčių prevencijos programas. Trūksta nuoseklaus ir visą bendruomenę įtraukiančio požiūrio į patyčių problemos sprendimą.

Siekiant sukurti kovos su patyčiomis sistemą visose šalies mokyklose, Prezidentė inicijuos Švietimo įstatymo pataisas, kurios padės įtvirtinti švietimo įstaigos vadovo atsakomybę už patyčias, užtikrinti prevencinių programų įgyvendinimą ir psichologinę pagalbą vaikams, jų tėvams ir mokytojams.

Pasak Prezidentės, Lietuva žengia tik pirmus žingsnius spręsdama žeminančio elgesio problemas. Šalies mokyklos perima tarptautinę patirtį, tačiau svarbu, kad įsitrauktų visa visuomenė.

Kiekvienas žmogus turi mokytis atpažinti įvairias smurto formas, jų netoleruoti ir išdrįsti padėti, kai žeminamas kito žmogaus orumas.

Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazija yra sėkmės pavyzdys, kaip sistemingai kovoti su patyčiomis, įtraukiant visą mokyklos bendruomenę.

Prieš septynerius metus progimnazija viena pirmųjų šalyje pradėjo dalyvauti tarptautinėje patyčių prevencijos programoje „Olweus“ ir ženkliai sumažino patyčių mastą. 

Emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ inicijuojama „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2016“ Lietuvoje vyksta jau septintą kartą. Joje dalyvauja 1100 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Prezidento kanceliarijos (R.Dačkus) nuotr.

2016.03.18; 04:18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *