Buvęs Suomijos premjeras A. Stubbas sieks šalies prezidento posto


Helsinkis, rugpjūčio 16 d. (AFP-ELTA). Buvęs Suomijos premjeras Alexanderis Stubbas trečiadienį paskelbė, kad kitų metų sausį vyksiančiuose rinkimuose sieks šalies prezidento posto.
 
55-erių konservatorius ministru pirmininku dirbo 2014–2015 m. Jam praeityje taip pat buvo patikėti finansų, užsienio reikalų ir Europos Sąjungos (ES) reikalų portfeliai. A. Stubbas šiuo metu profesoriauja Europos universiteto institute Italijoje.
 
„Kai tėvynė kviečia, tu eini“, – spaudos konferencijoje žurnalistams pareiškė A. Stubbas, omenyje turėdamas prašymą dėl kandidatavimo, kurį jam pateikė konservatyvių pažiūrų premjeras Petteris Orpas ir jo Nacionalinės koalicijos partija.
 
„Mano manymu, viena iš svarbiausių kitos prezidento kadencijos užduočių bus siekti taisyklėmis grįstos tarptautinės sistemos išsaugojimo, – tvirtino A. Stubbas. – Kitas prezidentas žengs į besikeičiantį pasaulį, kuris yra iš dalies pavojingesnis ir trapesnis nei tas, prie kurio buvome pripratę po 1989-ųjų.“
 
A. Stubbas prezidento rinkimuose, be kita ko, varžysis su buvusiu šalies užsienio reikalų ministru iš Žaliųjų partijos Pekka Haavisto, kuris kartu su kadenciją baigiančiu dabartiniu valstybės vadovu Sauliu Niinisto anksčiau šiemet atliko svarbų vaidmenį užtikrinant Suomijos narystę NATO.
 
Rinkimuose taip pat dalyvaus dabartinis Suomijos centrinio banko vadovas Olli Rehnas ir parlamento pirmininkas Jussi Halla-aho.
S. Niinisto žada palikti prezidento postą po dviejų jame praleistų kadencijų.
 
Suomijos prezidento rinkimai vyks 2024 m. sausio 28 d.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2023.08.17; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *