Buvusį FTB direktorių viešai apklaus senatoriai


Print

Buvęs FTB direktorius Džeimsas Komis (James Comey) sutiko duoti parodymus JAV senato žvalgybos komiteto atvirame posėdyje, teigiama pareiškime, kurį savo „Twitter“ paskyroje publikavo JAV senatorius demokratas, atstovaujantis Virdžinijos valstijai, Markas Vorneris (Mark Warner).

„Buvęs FTB direktorius Dž. Komis sutiko pasisakyti atvirame komiteto posėdyje“, – rašė M. Vorneris, einantis Žvalgybos komiteto vicepirmininko pareigas. Jis taip pat pareiškė viltį, kad buvusio FTB vadovo parodymai „padės atsakyti į klausimus, kurių iškilo po to, kai JAV prezidentas (Donaldas Trampas (Donald Trump) netikėtai atleido direktorių Dž. Komį“.

Senatorius respublikonas Ričardas Beras (Richard Burr) pareiškė, kad „komitetas tikisi išgirsti buvusio FTB vadovo parodymus apie jo vaidmenį tyrime dėl galimo Rusijos kišimosi į JAV rinkimus“.

Kaip skelbia „Reuters“, posėdžio data bus paskelbta po gegužės 29 dienos.

Gegužės 9 dieną D. Trampas atleido Dž. Komį iš pareigų todėl, kad esą šis „blogai dirbo“. Tačiau oponentai įtaria, kad JAV prezidentas iš tikrųjų stengėsi užvilkinti su Rusijos veikla susijusį tyrimą, į kurį įeina ir galimų Kremliaus bei D. Trampo komandos ryšių tyrimas.

Kaip antradienį rašė NYT, D. Trampas prašė buvusį FTB direktorių Dž. Komį nutraukti tyrimą buvusio patarėjo Maiklo Flino (Michael Flynn), kaltinamo ryšiais su Rusija, atžvilgiu. Baltieji rūmai šią informaciją paneigė.

Gegužės 17 d. JAV teisingumo departamentas paskyrė specialųjį prokurorą galimam Rusijos kišimuisi į Amerikos prezidento rinkimų kampaniją tirti – Robertą Miulerį (Robert Mueller), vadovavusį Federaliniam tyrimų biurui nuo 2001 iki 2013 metų. Pasak JAV generalinio prokuroro pavaduotojo Rodo Rozenšteino (Rod Rosenstein), tyrimui prižiūrėti buvo reikalingas nepriklausomas ekspertas.

Informacijos šaltinis – ELTA.

2017.05.20; 12:16