Buvusiam Vokietijos kancleriui G. Schroederiui – ultimatumas


Gerhardas Schröderis. EPA – ELTA nuotr.

Berlynas, kovo 3 d. (dpa-ELTA). Paskutiniam Vokietijos socialdemokratų (SPD) kancleriui prieš Olafą Scholzą Gerhardui Schroederiui dėl glaudžių ryšių su Rusija pareikštas ultimatumas iš jo paties partijos narių.
 
SPD pirmininkai Larsas Klingbeilas ir Saskia Esken ketvirtadienį pareikalavo, kad buvęs Vokietijos kancleris, ėjęs šias pareigas 1998-2005 metais, nutrauktų glaudžius ryšius su stambiomis Rusijos bendrovėmis, šiai šaliai įsiveržus į Ukrainą.
 
Buvęs kancleris laikomas ilgamečiu Rusijos prezidento Vladimiro Putino draugu. Jis yra Rusijos valstybinės energetikos bendrovės „Rosneft“ stebėtojų tarybos pirmininkas, taip pat užima vadovaujamas pareigas dujotiekio „Nord Stream 2“ projekte, kurį O. Scholzo vyriausybė sustabdė, nusigręždama nuo rusiško iškastinio kuro.
Liūdnai pagarsėjęs Gerhardas Šrioderis. EPA – ELTA nuotr.
 
G. Schroederis yra „visiškai izoliuotas“ socialdemokratų gretose, sakė L. Klingbeilas. SPD vadovai sakė, kad tikisi „netrukus“ sulaukti G. Shroederio atsakymo į ultimatumą.
 
Šiuo metu sprendžiama, ar jis turėtų būti pašalintas iš partijos.
 
Gerhardas Šrioderis. EPA – ELTA nuotr.

G. Schroederis izoliuojamas ir kitais būdais. Atsistatydino keturi jo biuro darbuotojai, Bundeslygos klubas Dortmundo „Borussia“ panaikino jo garbės narystę, o Vokietijos futbolo asociacija (DFB) taip pat paragino jį arba atsisakyti pareigų Rusijos valstybinėse įmonėse, arba atsisakyti garbės narystės asociacijoje.
 
Tą dieną, kai Rusija pradėjo invaziją, G. Schroederis paragino šalį nutraukti karą Ukrainoje.
 
„Už tai atsakinga Rusijos vyriausybė“, – „LinkedIn“ tinkle paskelbtame įraše teigė G. Schroederis ir pridūrė, kad Rusijos saugumo interesai nepateisina karinių priemonių naudojimo.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.03.04; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *