JAV atsisako sankcijų „Nord Stream 2“ operatorei


„Nord Stream 2“ vamzdis. EPA-ELTA nuotr.

JAV vyriausybė oficialiai atsisako sankcijų prieštaringai vertinamo dujotiekio „Nord Stream 2“ operatorei „Nord Stream 2 AG“ ir jos vadovui Matthiasui Warnigui. JAV Kongresui perduotoje ataskaitoje JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas rašo, kad baudžiamųjų priemonių atsisakymas atitinka „JAV nacionalinius interesus“.
 
Tačiau sankcijos bus taikomos vamzdžius klojantiems Rusijos laivams, sakoma toliau ataskaitoje. Atitinkamas sprendimas paskelbtas paraleliai Reikjavike vykstant A. Blinkeno susitikimui su kolega iš Rusijos Sergejumi Lavrovu. Rusija pasveikino sprendimą, apie kurį amerikiečių žiniasklaida pranešė jau antradienio vakarą, ir kalbėjo, kad JAV politikoje atsiranda „šiek tiek normalumo“.
 
Vašingtonas yra griežtai prieš 1 200 km ilgio dujotiekį Baltijos jūros dugnu, kuris smarkiai padidins rusiškų gamtinių dujų tiekimo Vokietijai potencialą. Prezidentas J. Bidenas, kaip jau jo pirmtakas Donaldas Trumpas, argumentuoja, kad taip Vokietija taps vis labiau priklausoma nuo Rusijos ir pakenks dujų tranzitui per Ukrainą.
 
Dujotiekis jau beveik baigtas tiesti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.20; 08:11
print