Vokietijos šeimos reikalų ministrė atsistatydina dėl kaltinimų plagiatu


Vokietijos šeimos reikalų ministrė Franziska Giffey atsistatydina dėl kaltinimų plagiatu rašant disertaciją. Tai trečiadienį pranešė leidinys „Focus Online“, remdamasis savo šaltiniais.
 
Portalo žiniomis, 43 metų F. Giffey trečiadienį paprašė Vokietijos kanclerę Angelą Merkel atleisti ją iš einamų pareigų. Diskusijos dėl politikės disertacijos trunka jau daug mėnesių, dėl šios priežasties ji nekėlė savo kandidatūros į Vokietijos socialdemokratų partijos pirmininko postą. Lapkritį F. Giffey atsisakė mokslų daktarės laipsnio, „kad būtų išvengta tolesnės žalos šeimai, politiniam darbui ir savo partijai“.
 
2019 metų spalį Berlyno Laisvojo universiteto Mokslo taryba priėjo išvadą, jog nors darbas turi trūkumų, plagiato jame nėra, ir F. Giffey nereikėtų atimti mokslinio laipsnio. Sprendimas buvo priimtas vienbalsiai. Jos  disertacija vadinasi „Europos kelias pas piliečius – Europos Komisijos politika dėl pilietinės visuomenės dalyvavimo“.
 
F. Giffey buvo Vokietijos šeimos reikalų ministrė nuo 2018 metų kovo. Nuo praėjusių metų lapkričio ji vadovauja Vokietijos socialdemokratų partijos Berlyno skyriui ir pretenduoja į VFR sostinės valdančiojo burmistro postą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.20; 06:14
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *