Čečėnė Tamara Magmadova tvirtina: Eglė Kusaitė nekalta


Rusijoje už terorizmą ir neteisėtos ginkluotos grupuotės kūrimą prieš pusantros savaitės nuteistų Aišat ir Apti Magmadovų motina Tamara Magmadova Lietuvos Seime dalyvavo spaudos konferencijoje, kurioje gynė savo vaikus ir Eglę Kusaitę.

Ji teigė neabejojanti savo vaikų ir Lietuvoje teisiamos E.Kusaitės nekaltumu, o Rusijos specialiųjų tarnybų pareigūnus kaltino kankinus jos sūnų Apti. 

Sūnus Apti prisipažino kūręs neteisėtą ginkluotą grupuotę ir dalyvavęs jos veikloje tik po žiaurių kankinimų, be to, jam buvo pasakyta, kad prisipažinimas padės išvengti kalėjimo seseriai Aišat. Žodžiu, kei neprisipažins, į kalėjimą bus uždaryta jo sesuo, o koks jos likimas laukia rusiškame kalėjime – niekas dorai nežino. Greičiausiai sesuo ilgai ten neišgyventų.

T.Magmadova sakė žinanti, kad jos vaikai niekaip negalėjo išprovokuoti E.Kusaitės tam, kad ši atvažiuotų ir įvykdytų teroro aktą, nes jie išsilavinę – visai kitokio sukirpimo, nei tie, kurie rengia teroro aktus. Todėl negalėjo provokuoti E.Kusaitės. Motina pasakojo, kad į Rusijos specialiųjų tarnybų taikinį šeima veikiausiai pateko dėl to, kad Čečėnijoje dingo kiti du jos sūnūs. Rusijos specialiųjų tarnybų spėjimu, kiti du jos sūnūs susiję su “neteisėtomis ginkluotomis grupuotėmis” Čečėnijoje.

Ji pati tai neigia. Pasak T.Magmadovos, Apti apskritai negalėjo organizuoti jokios neteisėtos ginkluotos grupuotės veiklos, nes, patekęs į autoavariją, patyrė sunkias operacijas ir sunkiai vaikščiojo. Žodžiu, buvo labai silpnos sveikatos. Motina, sužinojusi apie kitų dviejų vaikų dingimą, paliko sūnų Apti sveikti, o pati išvyko ieškoti Ali ir Adamo. Dingus dviems sūnums iš Čečėnijos išsiklraustė visa šeima ir apsigyveno Maskvos srityje.

Iš čia Apti buvo keletą kartų išvažiavęs, tačiau labai trumpam, nes pats vienas negalėjo daug vaikščioti. Galiausiai 2010 metų sausio mėnesį Apti ir Aišat buvo suimti. Apti buvo mušamas ir kankinamas dar namuose. Vėliau jis kankinamas “prisipažino”, kad kūrė neteisėtą ginkluotą grupuotę, kad joje dalyvavo, nors beveik negalėjo vaikščioti – iki kitos gatvės kampo negalėjo savarankiškai, be pašalinių pagalbos, nueiti. Apti prisipažino tik siekdamas, kad neareštuotų jo sesers, – aiškino T. Magmadova.

Čečėnė taip pat teigė, kad pareigūnai ją pačią verbavo infiltruotis į čečėnų kovotojų grupuotę ir išduoti savo sūnus. Reikia priminti, kad E.Kusaitė irgi tvirtina, kad į terorizmą ją bandė įtraukti Valstybės saugumo departamento (VSD) agentai. Spaudos konferencijoje dalyvavo Seimo narys Rytas Kupčinskas ir Kovo 11-osios akto signataras Algirdas Endriukaitis.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: čečėnė Tamara Magmadova, spaudos konferencijoje Vilniuje paaiškinusi, kodėl Eglė Kusaitė niekaip negali būti susijusi su terorizmu.

2012.01.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *