Lietuvos kariuomenė tapo moteriška?


Krašto apsaugos ministerijos atlikta moterų ir vyrų lygių galimybių krašto apsaugos sistemoje analizė atskleidė, jog Lietuvos kariuomenėje moterys sudaro apie 11 proc. Lietuvos karo tarnybos karių. NATO 2009 – 2010 metų duomenimis, daugelio Europos šalių kariuomenėse tarnaujančių moterų skaičius yra mažesnis.

Lenkijoje moterys sudaro 1,8 proc., Danijoje – 5,2 proc., Liuksemburge – 5,8 proc., Belgijoje – 8,02 proc., Norvegijoje – 8,6 proc., Jungtinėje Karalystėje – 9,5 proc., Vokietijoje – 8,9 proc. karinio personalo. Kariuomenėje tarnaujančių moterų dalis yra didesnė šalyse, kurios prie NATO prisijungė vėliau, pavyzdžiui, Bulgarijoje moterys sudaro 13 proc., Čekijoje – 13,6 proc., Slovėnijoje – 15,4 proc., Latvijoje – 17,4 proc., Vengrijoje – 20 proc. karinio personalo.

Analizė taip pat rodo, kad Lietuvos krašto apsaugos sistemoje moterų, turinčių puskarininkių arba jaunesniųjų karininkų laipsnius, dalis yra didesnė nei atitinkamas pareigas užimančių vyrų dalis. Puskarininkių laipsnius turi 55 proc. profesionalioje karo tarnyboje tarnaujančių moterų ir 45 proc. vyrų, jaunesniųjų karininkų laipsnius turi 24 proc. moterų ir 22 proc. vyrų.

Daugiausia moterų (apie 90 proc.) yra tarp finansų ir buhalterijos specialybes turinčių profesionalios karo tarnybos karių, moterys taip pat sudaro apie pusę visų karo tarnybos medikų, personalo vadybininkų ir užsienio kalbų specialistų. Analizė taip apt parodė, kad nuo 2009 metų visos Lietuvos karo akademiją baigusios moterys buvo paskirtos į vadovaujamas pareigas (būrio vado arba padalinio viršininko).

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: dabartinė Lrašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

2012.01.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.