Čekijos generolas paragino ruoštis ir „blogam“ Ukrainos kontrpuolimo scenarijui


Tunelis į nežinomybę. Slaptai.lt foto

Praha, gegužės 26 d. (ELTA). Čekijos generalinio štabo vadas generolas Karelas Řechka paragino visuomenę ruoštis ir „blogam“ Ukrainos kontrpuolimo scenarijui.
 
Interviu Vokietijos leidiniui „Bild“ jis pareiškė, kad dabar niekas negali numatyti, kuo baigsis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kontrpuolimas. „Karo baigtis priklauso ne tik nuo tankų ir šarvuotųjų transporterių. Čia pernelyg daug nežinomųjų“, – sakė generolas.
 
Jis patikslino, ką turi omenyje, kalbėdamas apie „blogą scenarijų“. „Aš manau, kad mes turime ruoštis ir blogam scenarijui – ilgam karui“, – pareiškė K. Řechka.
 
Anot jo, gali būti, kad Vakarų šalys dar daugelį metų turės tiekti Ukrainai ginklus. „Rusai mano, kad laikas jų pusėje. Mes turime parodyti, kad jie klysta“, – sakė Čekijos generalinio štabo vadas. Jis pridūrė, kad Čekija jau patiekė Ukrainai daugiau kaip 250 sovietinių tankų, pėstininkų kovos mašinų ir sraigtasparnių.
 
Generolas paragino Vakarų politikus ruošti visuomenę tam, kad karas gali tęstis daugelį metų. Jis sakė turįs omenyje ne tik gynybinę, bet ir, pavyzdžiui, ekonominę sritį. „Ne mažiau svarbus mūsų pasirengimas remti Ukrainą ir kituose frontuose: morališkai, diplomatiškai, finansiškai ir kitose srityse“,  – pabrėžė K. Řechka.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.05.27; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *