Naujojo Ukrainos saugumo tarnybos vadovo pavaduotojo tėvas turi Rusijos pilietybę?


Ukrainos saugumo tarnyba. Youtube.com nuotr.

Kyjivas, gegužės 26 d. (Ukrinform-ELTA). Ukrainos saugumo tarnyba (UST) penktadienį pakomentavo žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad naujai paskirto UST vadovo pavaduotojo Serhijaus Naumiuko tėvas ir brolis turi Rusijos pilietybę, praneša „Ukrinform“.
 
Žinybos atstovai pabrėžė, kad S. Naumiukas, prieš tapdamas UST vadovo pavaduotoju, perėjo visas įstatymuose numatytas reikiamas patikras. Taip pat buvo kruopščiai išnagrinėta informacija apie jo šeimą ir artimuosius.
 
„Artimi S. Naumiuko giminaičiai yra Ukrainos piliečiai, o tai, kad jo tėvas ir brolis turi Rusijos Federacijos pasus, pareigūnas pranešė jau anksčiau. Šie dokumentai buvo gauti 2014 metais, kai buvo okupuotas Luhanskas, kur tada gyveno abu giminaičiai. Išvykę iš laikinai okupuoto regiono, jie pateikė pareiškimus, kuriuose pranešė, kad atsisako Rusijos pilietybės“, – pažymėjo UST atstovai.
 
Pasak jų, atitinkamos Rusijos institucijos sąmoningai blokuoja šių pareiškimų svarstymą.
 
„Šiuo metu S. Naumiuko tėvas ir brolis teisėtu pagrindu nuolat yra JAV teritorijoje, kur laukia Rusijos pilietybės panaikinimo. Jie smerkia Rusijos, pradėjusios plataus masto karą Ukrainoje, veiksmus”, – pabrėžė UST.
 
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, gegužės 25 d. prezidentas Volodymyras Zelenskis paskyrė S. Naumiuką UST vadovo pavaduotoju. Tačiau daugelyje žiniasklaidos priemonių pasirodė informacija, kad naujai paskirto žinybos vadovo pavaduotojo tėvas ir brolis turi galiojančius Rusijos pasus.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.05.27; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *