Ukrainos žvalgyba: Rusijos specialiosios tarnybos rengia provokaciją su cheminiais ginklais


Rizika

Kyjivas, gegužės 27 d. (ELTA). Ukrainos žvalgyba perspėja, kad rusų okupantai rengiasi stabdyti artėjantį Ukrainos kariuomenės kontrpuolimą panaudodami cheminį ginklą laikinai okupuotose Zaporižios srities teritorijose, informuoja „Unian“.
 
Apie tai socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba. Ukrainos žvalgyba pažymi, kad Rusijos Federacijos specialiosios tarnybos jau ėmėsi įgyvendinti provokaciją su cheminiu ginklu.
 
„Siekdami pertraukti Ukrainos saugumo ir gynybos pajėgų kontrpuolimo veiksmus, rusų okupantai 2023 m. gegužės 27 d. ėmė realizuoti provokaciją panaudodami cheminį ginklą laikinai okupuotose Zaporižios srities teritorijose“, – sakoma Ukrainos žvalgybos pranešime.
 
Ukrainos žvalgyba teigia, kad tikrosiomis priešo provokacijos aukomis taps patys rusų okupacinės kariuomenės kareiviai.
 
„Valstybė agresorė planuoja pasinaudoti cheminio ginklo pėdsakais ant jų kūnų kaip suklastotu įrodymu ir apkaltinti Ukrainą“, – perspėjama pranešime.
 
Žvalgyba pabrėžia, kad Ukrainos pajėgos kare prieš rusų okupantus naudoja tik konvencines priemones, o eilinis Maskvos specialiųjų tarnybų melas negali paveikti būsimų įvykių eigos fronte.
 
Gegužės 25 d. apie kontrpuolimą paskelbė Ukrainos prezidento biuro vadovo patarėjas Michailas Podoliakas.
 
Tačiau Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovo pavaduotojas Igoris Žovkva pareiškė, kad kontrpuolimas prasidės tada, kai Kyjivas gaus tam reikalingą ginkluotę iš sąjungininkų.
 
Gegužės 27 d. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnas išplatino vaido įrašą užsimindamas apie kontrpuolimo pradžią.
 
Karolis Broga (ELTA)
 
2023.05.28; 07:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *